Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprężarka Klimatyzacjii- co jest?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakładałem taki temat, ale został zamknięty. Patrzałem tematy na forum lecz nie znalazłem rozwiązania.

Sprzęgło klimatyzacji nie załącza się, wciskam przycisk AC, nic się nie dzieje.

Napięcie na wtyczce od sprężarki 0,06 V, Sprężarka na krótko działa, Czujnik ciśnienia nowy, bezpieczniki wszystkie dobre, napięcie na czujniku jest, gdzie szukać problemu ? Która wtyczka odpowiada za podłączenie czujników do skrzynki z bezpiecznikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

**********************************

Jakoś wątpie aby to było w moim przypadku zwłaszcza, że gdy wyciągnąłem wszystkie wtyczki z komputera, okazało, się że styki są w złym stanie, przeczyściłem.

**********************************

Początkowo napięcie na wtyczce sprężarki wynosiło 0,06 V, obecnie po przeczyszczeniu wynosi 0,09 - 0,1 V czyli moim zdaniem problemem będą styki, teraz pytnie w której kostce?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter, 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien w 100% ale zasilanie sprzęgła sprężarki podawane jest chyba z modułu bezpieczników pod akumulatorem, na 99% jest sterowny przez przekaźniki.

Opis modułu masz na downloadzie, schematy również.

Zmierzone przez Ciebie napięcie oznacza, że nie masz tam w ogóle zasilania, czyli nie dochodzi zasilanie na sprzęgiełko.

Poza tym kolega Ojinau ma rację, były takie przypadki, ja bym od tego zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem po kablach, plus to pomarańczowy kabelek który wchodzi do szarej podłużnej kostki w komputerze. Brak jakiegokolwiek napięcia z tego pinu. Komputer z interfejsem DELPHI da rade stwierdzić czy klimatyzacja nie jest dezaktywowana?

AA i dodam jeszcze bo może to być powiązane, wentylator po kliknięciu AC włącza się, więc raczej komputer wie, że klima powinna być w tym momencie włączona.

Dodam jeszcze, nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, prąd jest na bezpieczniku od sprężarki, może być tak, że przekaźnik będzie walnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, załączenie wentylatora świadczy o sprawnym działaniu układu klimatyzacji. Masz problem z przejściem od bezpiecznika do wtyczki lub na połączeniu w samej wtyczce. Napięcie na bezpieczniku pojawia się po załączeniu przekaźnika więc przekaźnik sprzęgła klimatyzacji jest sterowany i sprawny.

Możesz spróbować kawałkiem przewodu podać bezpośrednio napięcie z bezpiecznika do pomarańczowego przewodu zasilającego sprzęgło sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pinie 5 nie ma napięcia w szarej wtyczce z której wychodzi poamrańczowy kabel na sprzęgło klimatyzacjii. Przekaźnik, chodzi o ten brązowy pod skrzynką ? Dzisiaj go wyjąłem i okazuje się, że jest sprawny. Dodam, że po wyjęciu i włożeniu komputera wywaliło mi błąd ABS, ten przekaźnik jest napewno od sprężarki?

Jak rozwiązać problem z tą klimatyzacją?

 

Edit 3 %%

Sprawdzone wszystko, stycznik załącza wszystko jest okej, i teraz dosyć banalne pytanie lecz tego nie wiem, czy jeżeli jest kompletny brak czynnika w układzie, czujnik może blokować podawanie napięcia na sprężarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że po wyjęciu i włożeniu komputera wywaliło mi błąd ABS, ten przekaźnik jest napewno od sprężarki

Przekaźnik od sprężarki jest wlutowany w moduł UPC. Brak ciśnienia lub niesprawny czujnik ciśnienia nie załączy przekaźnika sprężarki i nie załączy też wentylatora na chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziura w układzie klimy i brak czynnika nie pozwala na włączenie sprężarki. także chyba to kolejne z potwierdzeń czemu nic się nie dzieje

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie problemem była u mnie wtyczka od czujnika to jedna sprawa. Po wymianie wtyczki nadal był problem. Okazało się, że przy nabijaniu klimy było zaledwie 10 gram czynnika oraz do wymiany zaworek przez, który się ją nabija. Sprawa prosta. Rozkopałem całe auto, wychodzi na to, że poszukiwania trzeba zaczynać od najprostszych przyczyn.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień walki z klimatyzacją, klima manualna, pewnego razu klima przestała działać, myśląc że może nie ma czynnika pojechałem ją nabić i okazała się pełna, diagnosta skasował błędy, z kompa odpalił kompresor i hulała tak jeden dzień, wsród błędów było zwarcie na czujniku ciśnienia.

Kupiłem nowy czujnik ORYGINAŁ i dalej nic, jak nie działa tak nie działa!

Z rzeczy które przejrzałem to wtyczka od kompresora, wtyczka od czujnika ciśnienia, wiązka, bezpiecznik sprzęgiełka, wszystko ok, napięcie na wtyczce od kompresora na spoczynku jest w okolicy 1.4 V, auto na noc stało bez aku,

Klima po podaniu zasilania bezpośrednio na kompresor śmiga aż miło, wentylator pracuje.

Powiedzcie co jeszcze sprawdzić, szlag mnie trafia już, postawię skrzynkę browarów jak ktoś mi pomoże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie styki, szara wtyczka z 3-ma kabelkami (chyba ale nie dam sobie ręki uciąć ), piąty pin od lewej to pomaranczowy kabelek, wypnij tą wtyczkę odpal auto włącz klime zaobcz czy tam Ci wychodzi napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć , słuchajcie napełniłem niedawno Klimę w mojej megance 2 . silnik 1,5 dci rok 2004. problem polega na tym ,ze klima nie działa dobrze, znaczy się nie chłodzi tak jak powinna a od sprężarki ( chyba ) słychać dziwny dźwięk. mam przy tym bardzo suze obciążenie na silniku. podaje link do filmiku na yt, tam nagrałem objawy jakie mam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 oraz pkt. 6 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!