Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

AUX, MP3, antena, uchwyt i inne.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W ciągu tygodnia będę zwoził swój nowy nabytek ze wschodu do Krakowa i mam kilka pytań. Na wejściu: Hatchback polift z radiem Update List z MP3.

1. Muszę wymienić bat z radia (mam nieoryginalny i słabo odbiera), jakiej długości jest w Megane II phII ten bat? Na allegro są długości od około 25 do 40cm.

2. Którędy mogę wmiare bezinwazyjnie puścić kabel AUX nie tnąc plastików?

3. Czy jak chcę nagrać CD z MP3 to mam wrzucić pliki na płytę, czy mogę je pokatalogować, czy mam zmieniać nazwy?

4. Czy uchwyt magnetyczny (taki co się przykleja blaszkę z tyłu telefonu) do kratki nawiewu zdaje egzamin? Średnio chcę telepiący się uchwyt na szybę (szczególnie, że to długie ramie będzie) a średnio widziałem miejsce żeby przykleić do konsoli środkowej. A może macie inne porady?

5. (opcjonalne) Czy jeśli zakupię zmieniarkę Yaotur albo Xcarlink z Bluetooth to po zpięciu z telefonem będę mógł pilotem przy kierownicy zmieniać utwory i głośność po stronie telefonu, czy tylko głośność i wyciszenie po stronie radia?

 

Pierwsze 4 pytania są dla mnie dość ważne bo chciałbym mieć nawigację (albo yanosika) + muzykę w aucie podczas prawie 5h trasy. Chodzi mi żeby w razie problemów z radiem mieć aux, jak nie ruszy aux mieć CD z MP3, ogólnie, żeby coś grało :)

Pytanie 5 to takie na przyszłość do budowania poważniejszego audio w aucie, a teraz szkoda mi kasy na zmieniarkę za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem co wiem:

2.Wczoraj to robiłem. Poleciałem przewodem od radia na sam dół aż do wykładziny pod konsolą środkową, tam znalazłem malutkie przejście, które pozwala wyprowadzić przewód niejako pod lewarek skrzyni biegów. Kabelek mam schowany więc we wnęce pomiędzy całym tym tunelem z podłokietnikiem, a wykładziną tunelu. Jak potrzebuję wyciągam sobie i podłączam do telefonu położonego obok klapki do złącza diagnostycznego.

3.Masz instrukcję do tego radia w dziale "download", foldery czyta, ale są jakieś limity ilości plików z tego co pamiętam, poczytaj sobie.

4.Ja jestem niezadowolony, może droższe uchwyty do kratki są lepsze, ale mój jest ciągle luźny w kratce, a i znacząco ogranicza sterowanie kierunkiem nawiewu. Jak kupisz porządny uchwyt na szybę to wcale się nie giba i ja wolę to rozwiązanie.

 

Tu przy okazji ja się podepnę. Czy Megane II wyjeżdżały z salonu już ze złączem AUX, w sensie jest jakieś miejsce, gdzie było ono fabrycznie montowane? Szukam jakichś informacji na ten temat i nic z tego. Wygląda jakby Renault w ogóle nie przewidziało tego rozwiązania, co jest dziwne skoro radio posiada opcję AUX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!