Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lekko przydławiony motor 1.5 dCi


lukasgda

Rekomendowane odpowiedzi

Daj koniecznie znać, mam tak samo jak Ty. 180 licznikowe na płaskim a przy korzystnym wietrze może 183, z górki i to stromej 190 ledwo idzie... Przy wyprzedzaniu też szału nie ma, brakuje ciągu na obrotach <3700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie wracam do tematu. Wymieniłem Egr'a na nowy Pierburga - ten który idzie na pierwszy montaż. Guzik nic nie zmieniło, zamuła z dołu. Jeździ się fatalnie, jak się odepnie wtyczkę od Egr'a, albo przepływomierza jest wszystko dobrze. Nie mam już pomysłu, błędów nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Jeżeli  nie  zmienisz  sposobu  korzystania  z  auta  ( w  większości  jazda  po  mieście )  to  wg.mnie  problem  będzie  się  nasilał . Patrz uwagi  Asedio . Wypalania  Fapa  będą  coraz   częstsze  a  w  finale  konieczność  czyszczenia  serwisowego ( dla   silnika  b.niekorzystne ) 

- Proponowałem  aby  wyczyścić  EGR  i  go  zaślepić, gdyż  najczęściej  porcja  spalin  wraca  do  silnika  przy  niskim  i  średnim  obciążeniu,  zwłaszcza  w  średnim  zakresie  obrotów  ( jazda  w  mieście ).  Cierpi   EGR ,  katalizator ,  Fap  . Czy  przy  wymianie  EGR   wyczyściłeś   kolektor  dolotowy   oraz   przepływomierz ?  

- Po  odpięciu  przepływomierza  komputer  przyjmuje  wartości   serwisowe,  silnik  będzie  chodził  ale  jego  osiągi  nie  będą właściwe i zużycie paliwa  wzrośnie  dodatkowe  ok. 2 l/100 km  w  wyniku jazd  po mieście.  

 Przepływomierz  uszkodzony ( zabrudzony ) przekazuje  niewłaściwe  dane ;

 a/ o  ilości  zassanego powietrza ,

 b/ temperaturę zassanego powietrza .  

Zazwyczaj  przekazuje  mniejszy  przepływ  niż  jest  w rzeczywistości  i  komputer  dawkuje  mniej  paliwa.

Gdy  komputer wykryje brak przepływomierza, wówczas korzysta  z  zapisanych  map wtrysku.

- Proponuje,  jeżeli   masz   tzw.  żyłkę   do  auta   ;

- do  czasu  przeczyszczenia  przepływomierza  (zapewnienia  szczelności  jego  połączeń )  i  układu   dolotowego, odłączyć   EGR ,

- obecnie  dać  mocno  po  garach,  na  odcinku  co  najmniej 150 – 200 km. Kuracje  stosować  wielokrotnie, celem  przepalenia  Fap-a,  katalizatora,
- stosować  odpowiedni  olej   silnikowy  o  specyfikacji  RN 0720,
- stosować  olej  2 T  do  paliwa,

- stosować   paliwo  najwyższej   jakości ,

- sprawdzić  świece  żarowe ,

- sprawdzić  czujnik  położenia  wału  korbowego , jego  styki . Wymiana  tylko  na  oryginał ,

- sprawdzić  stan  czujników  przy  pedałach ,

- sprawdzić  poprawność   łączy  elektrycznych , usunąć  zaśniedziałe  styki ,  wtyczki  niekontaktujące,  np .KONTAKT 60 ,

- sprawdzić  szczelność  układu  paliwowego , czy  nie  ma  pęcherzy  powietrznych  w  paliwie   np.  przy  wężykach 

  przelewowych  wtryskiwaczy,   regulatora  ciśnienia   paliwa ,  czujnika   ciśnienia   paliwa ,   podkładek   pod  wtryski ,

- sprawdzić  kabelki   i  styki  przewodów,  czy   nie   ma   przetartych  kabli ,

- wymiana   filtra  paliwa , oleju ,  najlepiej   na  purflux , ( bardzo   istotne  szczególnie   dla  filtra  paliwa )

Jeżeli   te  czynności  nie  przyniosą  rezultatu  to  proponuje  kontrolę  clipem , właściwym  dla  renówek .

Inny   komputer   nie  wykrywa   szeregu   niedomagań 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem co tsk czepiacie się trybu jazdy. W trójmiescie jest dużo arterii gdzie można przepalić samochód. Bez przesady do pracy jadę 16 km praktycznie bez korków. Raz w tygodniu na obwodnicę. Nie szukałbym tu problemu, kolega miał dustera 1.5 również, krótkie trasy nic się nie działo - po to tez dali ten dodstkowy wtryskiwacz.

 

Powracając do tematu update. 

Zostawilem w super serwisie spece od Renault, nie nie znaleźli co więcej mówią ze super przyspiesza. Wsiadam i czuje że nie jest ok.

Moment zawahania i samochód przyspiesza.

Filtry wszystkie wymieniłem, również paliwa.

Podmienilem ostatnio przepływkę - bez zmian.

Teraz istotna informacja, nie wymyślam sobie.

Rano jadę do pracy samochód jak żyleta podnosi się w dolnym zakresie, do samego końca jest super. Wracam z pracy to samo, zamula i dopiero wstaje. Tak dzień w dzień odkąd zrobiło się chłodniej, nie wiem czy chodzi o wilgotność czy o co. Pomóżcie może jakiś czujnik?

 

ps praktycznie wszystko co pisał Andrzej było sprawdzone, od świec bo inne pierdoly. Auto w takim cyklu jak jeżdżę pokazuje na kompie 6.5l, natomiast realnie z kalkulatorem wychodzi niecałe 6.1l

Edytowane przez lukasgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje  ;  

 - dokładnie   poczytać ;   Wypalanie   FAP-a   -   Uwagi   użytkowników,

-  wymienić  czujnik  położenia  wału  korbowego  na  oryginał,  lubi  być  kapryśny. Sprawdzić  stan  wtyczki,  przewodu czujnika ,   

- przegonić  auto  parę  razy   na  wysokich  obrotach. Czy  jeździsz  z  wypiętą  wtyczkę  od  Egr'a,  czy  od  przepływomierza ?

-  przeczyścić   układ   dolotowy ,

 kontrola   clipem , ( podgląd   wartości  podciśnienia  czujnika   map  - sensor,  stanu  wypalenia  Fapa )


 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać dobrego mechanika, który przejedzie się z Tobą autem razem z podłączonym komputerem, żeby na bieżąco monitorować parametry np. doładowania. Wymiana na ślepo części to zły pomysł, nawet jeśli to tylko 200 zł (a nie 2000 zł, jak np. mi pan proponował wymianę sprawnych wtryskiwaczy...), to jeśli diagnoza okaże się nietrafiona, zrobi się z tego x+200 zł. Do tego polecam dodatki do wypalania DPF (K2 jest najtańszy, kosztuje koło 7 zł) co 3-5 tys. km oraz Wynn's do EGR - co 10-15 tys. km wtryśnięty za przepływomierzem.

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2017 o 23:39, lukasgda napisał:

Nie wiem co tsk czepiacie się trybu jazdy. W trójmiescie jest dużo arterii gdzie można przepalić samochód. Bez przesady do pracy jadę 16 km praktycznie bez korków. Raz w tygodniu na obwodnicę. Nie szukałbym tu problemu, kolega miał dustera 1.5 również, krótkie trasy nic się nie działo - po to tez dali ten dodstkowy wtryskiwacz.

 

Powracając do tematu update. 

Zostawilem w super serwisie spece od Renault, nie nie znaleźli co więcej mówią ze super przyspiesza. Wsiadam i czuje że nie jest ok.

Moment zawahania i samochód przyspiesza.

Filtry wszystkie wymieniłem, również paliwa.

Podmienilem ostatnio przepływkę - bez zmian.

Teraz istotna informacja, nie wymyślam sobie.

Rano jadę do pracy samochód jak żyleta podnosi się w dolnym zakresie, do samego końca jest super. Wracam z pracy to samo, zamula i dopiero wstaje. Tak dzień w dzień odkąd zrobiło się chłodniej, nie wiem czy chodzi o wilgotność czy o co. Pomóżcie może jakiś czujnik?

 

ps praktycznie wszystko co pisał Andrzej było sprawdzone, od świec bo inne pierdoly. Auto w takim cyklu jak jeżdżę pokazuje na kompie 6.5l, natomiast realnie z kalkulatorem wychodzi niecałe 6.1l

Gdyby był czujnik to wyskoczyłby błąd. Jakie masz chwilowe spalanie kiedy zamula na poszczególnych biegach? Np. Ile na 5 biegu z gazem w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, igorz napisał:

Gdyby był czujnik to wyskoczyłby błąd

No niekoniecznie. Wystarczy, że przepływomierz powietrza przekłamuje, błędu nie wyrzuci a silnik przymuli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega słusznie zauważa jakiś czujnik i to jest to.

Mechanik tak mi pięknie wyczyścił przepływomierz, że musiałem go wymienić. Różnica temperatur powietrza zassanego do temperatury otoczenia wynosiła aż 16 stopni. Było zimno jeszcze ciągnął, ale cieplo już nie chciał. Mase mierzył prawidłowo. Temperatura powietrza zassanego to bardzo ważny parametr dla podstawowej dawki paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Różnica temperatur powietrza zassanego do temperatury otoczenia wynosiła aż 16 stopni. Było zimno jeszcze ciągnął, ale cieplo już nie chciał.

Dlatego trzeba znaleźć mechanika, który umie coś więcej niż tylko odczytać błędy. Niestety naprawdę trudno o takiego, ASO to proponuję z góry odrzucić, bo tam całkowicie szablonowe myślenie ograniczające się do czytania podpowiedzi z clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przełom. Drugi dzień samochód pracuje poprawnie, okazało się że wymieniona przepływka nie jest do końca sprawna.

W każdym razie przepłukałem jakimś sprejem do EGR, mój stary przepływomierz. Na razie odpukać, jest dobrze. Mam nadzieję, że temat zażegnany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2017 o 13:14, Andrzej-2010 napisał:

Czy  przy  wymianie  EGR   wyczyściłeś   kolektor  dolotowy   oraz   przepływomierz ?  

Chcesz  prawidłowo  eksploatować  auto,  to  co  najmniej  przepływomierz  powinien  być czyszczony wraz  z  wymianą filtra oleju i oleju .

Co to za przepływomierz kupiłeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!