Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kratka


jaha

Rekomendowane odpowiedzi

DrNO napisał "ktos cos ciekawego wykombinowal/wykombinuje w swojej madzi"

Nie wiem czy ten post jest na miejscu, jak cos to go wklejcie w inne miejsce.

Do tematu, jeżeli ktoś ma samochód z kratką to zapewne brakuje mu miejsca na długie przedmioty, aby "błąd" ten naprawić należy w kombiku:

- wykręcić kratkę

- odkręcić od dołu kratki jej zaslepienie (dwie sklejki oklejone tapicerką,

- szlifierką kontową w zależności od potrzeb wyciąć potrzebną przestrzeń,

- koniecznie obszlifować z zadziorów

- zamontować zmodyfikowaną kratkę.

Gdy potrzebujemy przewozić coś długiego składamy tylne siedzenie w zależności od potrzeb i mamy jakieś 200cm zamiast 100, bez odkręcania całej kratki.

Zaznaczam iż odcinamy tylko dolną zabudowę kratki, tak że gdy siedzenia są poskładane zmodyfikowana kratka wygląda na nienaruszoną. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kratką to dobre, jest jednak jedno małe ale... Czy zawiasy siedzeń tylnych są wystarczająco wytrzymałe, aby powstrzymać przedmioty, które są w bagażniku podczas czołówki?

Też kiedyś o tym myślałem, ale wykombinowałem, że nie będę usuwał dolnej osłony tylko powycinam w niej jakiś niewielki otwór, aby nieco dłuższe, wąskie przedmioty spokojnie przewozić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie ma . Jak musisz wozić coś długiego na codzień to zrób wycięcie od strony pasażera, myślę że jeździsz sam, tylko że wtedy składasz 2/3 siedzenia tylnego. A przy czołówce jak byś nie miał samochodu z kratką to co?. Ja codziennie wizę za swoim siedzeniem taki zajeb... ciężki namiot 50 kg metalu i żeby przy hamowaniu nie pchało do przodu to mam między nim a swoim siedzeniem dwie płytki styrop po 10 cm, spoko wytrzyma. Jak chcesz wozić codziennie cos długiego i ciężkiego to lepiej zmienić pojazd, ja też nad tym myślę. Widzialeś pewnie nie raz jak ludzie wiozą na dachu różne ciekawe przedmioty i to one przy gwałtownym hamowaniu wpadają do samochodu innej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie tez nie mam kratki, i nie wydaje mi sie zeby zawiasy tylnich siedzen byly na tyle slabe. Nie projektuje sie przeciez kombi z zalozeniem ze bedzie mialo przegrode w postaci tzw. kratki. Owa kratka to tylko, moim zdaniem zbedny i nie wymagany juz przepisowo, dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno, jeździłem kiedyś Omegą kombi i woziłem różne materiały do instalacji sieci. Jak musiałem spieprzać na pobocze (łysy wyprzedzał tira z przeciwnego pasa) to wtedy doceniłem wartość kratki w kombi. Oczywiście w tym przypadku jej nie miałem i siedzenie oberwało paczką drutu UTP i pękły zatrzaski. Niby tylko pobocze i ostro mnie wybiło + hamowanie. Od tego czasu kratka. A i inteligentne wożenie pakunku są zawsze kontrolowane przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, podstawa to dobry rozkład ładunku i ew zamocowanie, aby nie rozsypało się wszystko przy hamowaniu. A kratka to przede wszystkim zabezpieczenie przrd przykrymi konsekwencjami jakie nastąpić mogą po spotkaniu panów policjantów i przekazaniu informacji do US, w Wa-wie w tamtym roku kilkanaście osób spotkało się za to w US (homologacja samochodu, de fakto jego przeznaczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!