Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.6 110 KM wysokie obroty na zimnym silniku


MeganeEr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Koledzy mam problem od jakiegos czasu z owysokimi obrotami na zimnym silniku po uruchomieniu. Czyscilem przepustnice, pol roku temu zmienilem komplet uszczelek od przepustnicy, odmy i kolektora. Dodam ze to nie typowy objaw ssania, obroty sa nienaturalnie wyzsze.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej "zabe" rownież robi, zawsze na zimnym.

Czytalem cos nt silnika krokowego, ze moze byc brudny etc. Czy ktoś pomoże go zlokalizować pod maską?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik chyba nie ma krokowego, obroty są sterowane przez komputer.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat z podobnym zagadnieniem. Poniżej filmik pokazujący co się dzieje chwilę po odpaleniu. Ewidentnie słychać ssanie i obroty trochę falują. Czy to normalne? Występuje tylko po dłuższym postoju (nocy).

Mój film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie macie widocznych wycieków oleju na pokrywie zaworów z prawej strony ? Tam znajduje się taki odstojnik oleju, który ma osobną pokrywę.

U mnie z pod niej był wyciek i po jej zdjęciu mechanikowi ukazał się taki widok:

 

thumb_hosting_zdjec_1496215362__20170509_140306.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1496215383__20170509_140330.jpg

 

 

Po wyczyszczeniu tego syfu, wymianie uszczelek i czyszczeniu przepustnicy, falowanie ustało.

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo jak Pbet. Dodam tylko, ze czyszczenie przepustnicy nic nie dało(wszystkie uszczelki wymieniłem poł roku temu i czyszczenie przepustnicy też robiłem wtedy, jednakże nie miałem zadnych problemow z obrotami wtedy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi w ASO przeczyścili przepustnicę i przeprowadzili jej adaptację. Diagnosta powiedział, że to może być przyczyna chociaż okaże się jutro rano :) Spece w ASO twierdzili też, że na ssaniu skakanie rzędu 50-100 obrotów to nic dziwnego i nie powinno martwić.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez zmian. Na ssaniu dalej wskazówka delikatnie pływa. Silnik dążąc do 950 obrotów zmniejsza je stopniowo od 1100 (w trakcie podnosi kilka razy o 50-100 obrotów w stosunku do wartości wyjściowej). Gdy dojdzie do 950 obrotów jest spokój. W ASO mówili, żeby się tym nie przejmować (jeździć, obserwować). Ponoć problem by był gdyby te skoki miały wartość 500 albo 1000 obrotów. Powiedzieli też, że jak nie pomoże to trzeba będzie zostawić auto u nich na noc. Na razie odpuszczam bo nie mogę sobie na to pozwolić, a po tym jak ssanie się skończy nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!