Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 Ide Nie odpala


OskRo20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum, i nie zapoznawalem sie z tematami ale mam nadzieje ze jakos jestescie w stanie mi pomoc. Posiadam silnik 2.0 ide 140km. Silnik ten jakos 3 dni temu odpalal normalnie, po 3 dniach przychodze chce odpalic i nie moge. Odkrecilo sie kolo pasowe(robota mechanika wymieniajacego rozrzad) i przestawil sie rozrzad. Ustawilem wszystko od nowa. Odazu powiem ze zawory w calosci sa proste nie powyginane. Caly uklad paliwowy sprawny. Jest iskra. Wszystko w jak najlepszym porzadku. Wsiadam przekrecam stacyjke i moge krecic do upadlego a i tak nie chce odpalic. Moze mial ktos z was taki przypadek lub slyszal i jest w stanie mi pomoc(rece juz opadaja).

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6

Znajomość regulaminu potwierdziłeś ale chyba też się z nim nie zapoznałeś :!: <czerwona> -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

WITAM,

Ja również jestem nowy na forum więc chciałbym podłączyć sie pod temat, mój problem polega na nie odpalaniu Reni w różnych przypadkach, na początku nie odpalała jak temp silnika była na wysokości od 3kreski do połowy wskaznika, teraz nie odpala nawet po przejechaniu 1km gdzie nawet wskaźnik temp sie nie podnosi. a wiec czy silnik ciepły, gorący, letni nie ma różnicy nie odpali, ale są też dni kiedy pali za każdym razem. Pewne jest jedno jak się odczeka jakiś czas to odpala za pierwszym razem, nie wiem czy to może być powiązane ale jak auto odpali i zostawi się je na trochę na wolnych obrotach zapala się pomarańczowa kontrolka ze spiralką/sprężynka i jak się doda gazu obroty zawisną na 2000 obr i za moment idą dalej w górę,i również po skończonej jeździe po wybiciu biegu obr same rosną i stają powyżej 1500 obr i póki nie muśnie się gazu nie spadną.

 

Trochę tego jest ale może ktoś miał podobne problemy i się podzieli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Słaby akumulator i za mała prędkość obrotowa wału,

Przecież pisze, że

moge krecic do upadlego

... zapowietrzony układ paliwowy ,

W benzynie? Nie żartuj. Raczej pompa nie podaje paliwa, albo padł regulator ciśnienia paliwa.

 

wojtek1985

1) czujnik położenia wału, do czyszczenia lub wymiany

2) czujniki temperatury, do sprawdzenia.

3) czujnik podciśnienia, problem z rurką do niego

 

Wszystko opisane na forum wystarczy użyć <szukaj>, nie zwracaj uwagi na pojemność silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kontroli lub wymiany;

- w pierwszym kroku; czujnik położenia wału korbowego - musi być oryginał ,

- w drugim kroku; czujnik temperatury płynu chłodzącego

Warto też przeczytać ;DD11 - Problem z odpaleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!