Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 3 grandtour gt 220


macko8911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wpadła mi Meganeczka w oko, tj w temacie gt 220 w kombi, teraz mam pytanie odnośnie owego auta, czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat tego silnika? szukałem wideotestów i kilka recenzji udało mi się znaleźć, lecz to są w moim mniemaniu recenzję zachęcające do zakupu mi chodzi bardzo o silnik jakich usterek można się po nim spodziewać? czy ma jakieś słabe punkty, ostatnio sam lubie grzebać przy aucie ale nie mogę znaleźć też nic o wymianach eksploatacyjnych tzn gdzie jest filtr oleju kabinowy itd, udało mi się znaleźć tylko filtr powietrza. :notacrook: Z góry dziękuje za odp i porady. Auto będę użytkować do jazdy z miasta do miasta, obecnie mieszkam w Niemczech, no i 3-4 razy w roku do PL około 720 km. Spalanie to dla mnie nie problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj :-)

Silnik dość wytrzymały, to ten sam co w rs 265KM, tylko zmniejszona moc. Jeździ to nieźle już na seryjnej mocy. Zawieszenie twarde, w sam raz na niemieckie drogi. To jest taki niepozorny pocisk :-)

Osobiście znam jeden przypadek, gdzie wypalony został zawór, ale to w aucie z 2013 roku, gdzie operator zna tylko 2 położenia pedału gazu - 0 i max.

Programem można zrobić 290-300KM.

Filtr oleju jest między chłodnicą a silnikiem, kabinowy w kabinie, w nagrzewnicy za schowkiem pasażera - w beznadziejnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, słyszałem same pochlebne info o RS zwykłej i trophy także chyba się skusze na ten konkretny model znaczy 220 gt. A jakie spalania tak można się spodziewać? np jadąc 160/170 km/h jestem w stanie dojść do 10/11 L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja meganka gt220 nie robi takich tras, głównie dojazdy do miasta 10-12km w jedną stronę i trochę po mieście i spalanie średnie nie przekracza 11l.

Przy 160 to już spokojnie można 14-15 liczyć.

Jak chcesz taniej to gt dci 160KM, też 2 litry. Przy jeździe do 190 spalała mi do 9 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, zrobiłem 69 tys . km w ciągu 1,5 roku, robi wrażenie, gdy można bardzo szybko i bezpiecznie białym niepozornym kombi wyprzedzić większość pojazdów.Radzę olej wymieniać co 10 tys.km, spalanie od 8- 14 litrów na każde 100 km, średnio należy przyjąć 9,5- 10,5 l/100km (cykl trasa/miasto 80/20%).Dobrze jest odlepić nalepki GT, RS i 220 z nadwozia i nikt nie wie co jest pod maską.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małem dci 160, mam gt220, ale ja nim nie jeżdżę, wolę espace v6 :-)

Oba silniki polecam, jazda z nimi pod maską to sama przyjemność. Jak szukasz szybkiego auta z taką mocą, to na bardzo niskie spalanie nie ma się co nastawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!