Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z hamulcem elektrycznym w Scenicu III. Na desce oczywiście kontrolka zgłasza błąd hamulca, a problem jest tego typu, że przy ruszaniu dodaje gazu a hamulec sam się nie zwalnia. ( wcześniej działało to automatycznie) Musze ręcznie przyciskiem zwolnić hamulec i dopiero można ruszać. Kilka miesięcy temu miałem wymieniany w ASO moduł hamulca na nowy oryginalny za grubą kasę. Więc raczej nie podejrzewam aby znów moduł się zepsuł. Silniczki przy zaciskach też raczej sprawne, bo w końcu jak używam dźwigni to wszystko działa, zaciąga i odpuszcza. Tylko przestało to działać automatyczne. Gdzie może być problem, ktoś podpowie? czujnik położenia hamulca/ sprzęgła....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Aso i za grubą kasę to pewnie jest gwarancja na tę usługę/naprawę - podpytał bym tam.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia w clipie czujnik hamulca i sprzęgła (chociaż te raczej dobre są. Możesz je sprawdzić odpalając auto z wciśniętym hamulcem a potem sprzęgłem. Jak odpali to dobre). Stawiałbym jeszcze na czujnik położenia biegu w skrzyni (czy tam wysprzęglenia). Zakładam że masz manualną skrzynie. Clip i sprawdzić czy po wrzuceniu biegu zmieni się położenie z neutralnego. On ma też znaczenie, ponieważ na luzie nie odhamujesz hamulca (ruszając) i możliwe, iż został on w pozycji neutralny. Wtedy jest błąd hamulca ale błędów w clipie w module hamulca brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiło się samo. Tzn nie były wymieniane, tarcze, klocki ani nic robione z układem hamulcowym. Nie wiem, czy przy wstecznym biegu jest to samo, bo o dziwo nagle samo się naprawiło. Po prostu nagle zaczęło działać poprawnie, tak jak kiedyś, z automatycznym zwalnianiem. No nic trzeba obserwować jak się będzie to zachowywało w przyszłości. Ta centralka sterująca to właśnie moduł który siedzi w bagażniku. Za kilkadziesiąt złotych można kupić używane, tylko one mają w sobie zapisany nr vin, i bez zaprogramowania nie będą działały od tak po przełożeniu z innego auta. Na moduł gwarancję mam, bo przecież kupiony nowy w aso. Ale nie podejrzewam, że znów padł kilkumiesięczny moduł. Jak się dowiadywałem o naprawę tego modułu to elektronicy z branży wołali ok 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!