Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja czujników ciśnienia opon


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pewnie się pospieszyłem, ale zamontowałem dziś komplet czujników ciśnienia opon. W tym miejscu zaczyna się problem. Czujniki są na miejscu. W Clip'ie włączyłem obsługę w wyświetlaczu. Jednak później należy je zakodować w UCH i tu mam problem. Clip sugeruje napompowanie kół do 3,8 bara, a potem każde z kół potraktować "aktywatorem" podczas włączonego trybu kodowania czujników.

1. Pytanie czy to dodatkowe urządzenie jest niezbędne?

2. Jest jakaś inna opcja?

3. Czy jest coś prócz czujników, czego może w moim Scenicu brakować by mieć te czujniki?

W chwili obecnej wygląda to u mnie tak, że mam dwa błędu UCH:

- więcej niż 2 czujniki o tym samym adresie

- nie przeprowadzono kodowania czujników

Samo wejście w tryb kodowania pokazuje mi 4 kropki które cierpliwie, ale do czasu oczekują na zgłoszenie się czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie czujniki zamontowałeś?. Chodzi o producenta. Jak coś to mogę rozwiązać twój problem. Jestem w posiadaniu urządzenia które wgrywa 99% czujników. Tylko muszę znać ich producenta. Być może są to oryginały więc nie będzie problemu. Ale problem będzie jeśli są to czyste czujniki uniwersalne do zaprogramowania. Jak coś to pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam - Konfigurując w Clip'ie system można wybrać dla jakiej konfiguracji (letnia/zimowa) ustawiamy czujniki, dzięki czemu można wgrać 2 komplety.

Co do mojej sytuacji nieco się pokomplikowało.

Czujniki mam oryginalne Renault cokolwiek to znaczy i niestety już zamontowane w kołach więc nie wiem o nich nic więcej. Po sprawdzeniu ich u "specjalisty" okazało się,

że ani jeden nie odpowiada co nawet nie było dziwne bo żywotność tego cuda to około 7 lat.

 

Jestem na tyle zdeterminowany, że chyba wyciągnę sztukę z koła i spróbuje wymienić baterie. Oczywiście szanowny diagnosta mi to odradzał bo podobno się nie da i wielu już próbowało,

jednak nie mam nic do stracenia:)

 

Dam znać jak cokolwiek ruszy się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!