Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie przy ruszaniu i przy wrzucaniu drugiego biegu


ttpj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Zacznę od przedstawienia samochodu Renault Megane 3 kombi, rocznik 2013, przebieg 147kkm, silnik 1,5dci 110km. Jeżdże nim od około 20kkm, dotychczas bez większych problemów. Ostatnio zauważyłem niepokojące szarpanie przy ruszaniu lub przy wrzucaniu 2 biegu i puszczaniu sprzęgła. Szarpanie nie występuje za każdym razem, tylko od czasu do czasu. Na wyższych biegach wszystko ok. Nie liczyłem statystyk, ale wydaje mi się, że częściej szarpie na 2 biegu przypuszczaniu sprzęgła. Na luzie i przy odpalaniu nie ma żadnych objawów i raczej nie słychać niczego niepokojącego.

Czy spotkaliście się z podobnymi obajawami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie sporadycznie też występuje problem z szarpaniem podczas ruszania (średnio raz na 2-3 tygodnie), wtedy podczas ruszania muszę dać trochę więcej gazu. Do tej pory nie zawracałem sobie tym głowy aczkolwiek również jestem ciekaw co może być powodem takiego zachowania samochodu.

 

@roko1 u Ciebie to się dzieje na ciepłym czy na zimnym silniku? Bo u mnie w sumie i tak i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma znaczenia zimny czy ciepły, ostatnio odczuwam to mocniej, ale jakiś miesiąc temu miałem spokój. Przed tym spokojem objawiało się rożnie, co jakiś czas powraca. no generalnie zaczyna mnie to denerwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to trochę irytuje, aczkolwiek występuje dość rzadko także potrafię zapomnieć o tym problemie. Po kilku ruszeniach auto działa już płynnie. Bardziej zastanawia mnie to czemu tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dziś trochę zagłębiłem się w tym temacie i większość osób twierdzi, że w takim wypadku pomaga wymiana dwumasy wraz ze sprzęgłem. Problem jest tylko taki, że u mnie nie ma dwumasy... Podobno problem występował również w Megane II. Osobiście posiadałem MII i nigdy takiego problemu nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam;

- kontrola filtra powietrza lub wymiana,

- wymiana filtra paliwa,

- przeczyszczenie przepływomierza oraz wymiana oringów,

- przeczyszczenie głowicy czujnika ciśnienia doładowania oraz zapewnienie szczelności jego montażu,

- przegonienie auta na wysokich obrotach na dystansie ok.100 km, bo pewnie macie większość jazd po

   mieście lub na krótkich dystansach.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej-2010 a czy możesz nam wytłumaczyć czemu problem pojawia się co jakiś czas? U mnie np. raz na 2-3 tygodnie. Wydaje mi się, że jeśli coś by było nie tak to szarpanie występowałoby przy każdej próbie ruszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Silverek napisał:

czemu problem pojawia się co jakiś czas?

 Przypuszczam, że preferujecie jazdy po mieście lub na krótkich dystansach i zamulacie;

  -  katalizator,

  -  przepływomierz,

  -  czujnik ciśnienia doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak na benzynie. Tak jakby sprzęgło było za "mocne" i bardziej skłaniałem się do tego. Ale fakt jeżdżę po mieście i okolicach. Faktycznie przegonienie ten problem tak jakby neutralizuje. Chociaż sam często daje mi mu wysokie obroty ale to chyba nie to. Aczkolwiek denerwuje mnie to. W megane 1 z tym silnikiem tego nie było a trasa praktycznie ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!