Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie otwierający się ekran od nawigacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem od wczoraj szczęśliwym nabywcą Renault Megane II phl (lift) z roku 2007.

Sprawdzając wnętrze i bajery samochodu zauważyłem, że nie otwiera się ekran od nawigacji. Na przycisk start stop reaguje. Słyszałem, nie wiem czy to prawda, że gdy był odłączany akumulator została zakodowana nawigacja, lecz radio działa. Spróbowałem włożyć płytę od map lecz tylko pierwsza stacja działa, dolna nie.

Czy jest szansa samemu to naprawić czy lepiej oddać do elektryka?

Edytowane przez Marciin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz wersję nawigacji. Wysuwana w Megane II to Carminat 8000. Navi można włączyć jak jest włączona elektryka w aucie. Po odłączeniu akumulatora blokuje się tylko radio i trzeba wpisać kod.

Co to znaczy:

"Spróbowałem włożyć płytę od map lecz tylko pierwsza stacja działa, dolna nie."? Czytnik nawigacji znajduje się w bagażniku, po prawej stronie (obok nadkola). Tam wkładałeś CD z mapami?

Na przyszłość - pisz proszę w jaśniejszy sposób, bo z twojego postu niewiele wynika i ciężko pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Sprzedający, który przywiózł auto mówił, że tylko raz się jemu otworzyła. Na przycisk start reaguje bo słychać jej działanie, lecz nie działa przycisk po lewej czyli wysuwanie się ekranu nawigacji. Sądziłem, że dolna stacja dysków jest do nawigacji udało się wybrać stacje 6 domyślną, ale i tak nic nie pomogło.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz wysuwany wyświetlacz nawigacji to jest to carminat. A przycisk otwierania i zamykania wyświetlacza masz przed ekranem o tutaj :

post-51810-0-33989100-1495946600_thumb.jpg

jeżeli tobie to nie działa na na 99,9 % masz problem z taśmą wyświetlacza która często się przełamuje i trzeba ją wymienić. Co do uruchamiania to wystarczy mieć włączony zapłon aby ją włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysuwanie działa też z pokrętła nawigacji, wystarczy na włączonym przekręcić i jazda.

Dalej nie wiem o co chodzi w tym co piszesz. Normalnie nie mogę się połapać.

"Na przycisk start reaguje bo słychać jej działanie" - to znaczy po wciśnięciu przycisku START/STOP co i gdzie dokładnie słyszysz?

"Sądziłem, że dolna stacja dysków jest do nawigacji" - co to jest dolna stacja dysków?

"udało się wybrać stacje 6 domyślną, ale i tak nic nie pomogło" - to kompletnie nie łapię. Jaką stację 6 domyślną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również stałem się posiadaczem Megane i mam problem z navi, jak mniemam jest to carminat 8000 (ekran wysuwany z deski)

Nie da się jej w żaden sposób wysunąć w odróżnieniu od kolegi wyżej nie słychać żadnych mechanizmów w środku.

Jak myślicie co może być przyczyną i gdzie jej szukać ?

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz wysuwany wyświetlacz nawigacji to jest to carminat. A przycisk otwierania i zamykania wyświetlacza masz przed ekranem o tutaj :

post-51810-0-33989100-1495946600_thumb.jpg

jeżeli tobie to nie działa na na 99,9 % masz problem z taśmą wyświetlacza która często się przełamuje i trzeba ją wymienić. Co do uruchamiania to wystarczy mieć włączony zapłon aby ją włączyć.

Zaznaczone przyciski działają na odwrót :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jej w żaden sposób wysunąć w odróżnieniu od kolegi wyżej nie słychać żadnych mechanizmów w środku.

Jak myślicie co może być przyczyną i gdzie jej szukać ?

Pozdrowionka

 

tu masz wtykę navi

post-21047-0-34904000-1496774839_thumb.jpg

 

trzeba ściągnąć osłonę z góry, można wyjąć radio i navi, żeby więcej było widać. Sprawdź czy są jakieś sygnały na kostce, +, masa itp. Na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ściągnąłem pokrywę od góry i widzę, że wtyczka jest wypięta- myślę sobie pierdoła ale po podłączeniu wszystko chciałoby działać lecz niestety mechanizm podnoszenia jest prawdopodobnie zmielony. Gdy wcisnę wysuwanie to drgnie troszkę i z powrotem opada, muszę pchać ją cały czas aby wyszła, ale nawet jak juz sie całkowicie otworzy to mechanizm dalej chce ja wysuwać. Ciekawe czy uda się gdzieś dostać wyrobione zębatki mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!