Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak sterowania klapą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne forumowiczów.

Odgrzeje stary temat ponieważ dopadło mnie to co innych< brak możliwości otwarcia klapy. :angry:

Kabelki w przepuście tym gumowym posprawdzane, połamane były trzy w tym jeden brązowy.

Wszystkie kable zostały naprawione i nic nadal klapa się nie otwiera, Sprawdzałem kostkę R2 pod fotelem kierowcy i nic nie widzę żeby coś się tam działo, jedno co mnie zaniepokoiło to to że na pinie 16 mam napięcie cały czas 0,90V. Nie wiem gdzie jeszcze szukać. Ktoś wcześniej napisał ze powinno być 12 v, a u mnie brak owego. Gdzie jeszcze szukać. Czy sztuczka taka jak u kolegi kristover ma racje bytu? Ewentualnie gdzie jeszcze szukać? Proszę o odpowiedź bo idą wakacje a bez klapy brak możliwości swobodnego zapakowania jak i wypakowania auta.Dodam ze autko to meganka kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może padł czujnik sygnalizujący otwarcie klapy? Ogólnie jak patrzę na schematy to przede wszystkim czujnik sprawdza czy klapa zamknięta czy otwarta, przekazuje konkretną informację do sterownika przez kostkę R2, na pinie 19 i jeśli jest sygnał bagażnika zamkniętego to pinem 16 w kostce R2 idzie napięcie do zamka w bagażniku zezwalającego jego otwarcie. Tak przynajmniej ja to rozumiem. Na forum masz dużo o tym zamku i myślę, że powinieneś solidnie poszukać, a i przeanalizować sobie schematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworze klape od środka to lampka sie zapala. Mam pytanie jak jeszcze sprawdzić czy ten czujnik działa poprawnie.

 

Dodano: 22 maj 2017 - 21:45

Klapa działa co prawda światełko przestało świecić ale mozna już bagażnik otworzyć. Dzieki droopy za naprowadzenie co może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale wczoraj nie moglem otworzyć awaryjnie klapy wiec zrobilem to na siłę. Potem problem z zamknięciem znow ten sam problem, wiec ten plastik do otwierania awaryjnego znów na sile żeby się klapa zamknęła, i tu moje zdziwienie zaczela działać.Wydaje mi sie ze miałeś racje z tym czujnikiem. Jeszcze raz dzieki kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!