Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Ślepa kiszka" dolotu w benzynie 1.6?


hwfreak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj podczas oglądania instalacji gazowej po odbiorze autka wraz z ojczulkiem zwróciliśmy uwagę na zaślepioną rurę przy dolocie. Prawa strona komory silnika, pomiędzy przepustnicą a filtrem powietrza.

Kiedyś w Skodzie Felicii 1.3mpi miałem zwężkę w puszce filtra powietrza ale po co taka zaślepiona rura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra już mam. Chodziło mi o odmę olejową.

Znalazłem też wężyk do serwa.

 

Do nie wiem jeszcze czym jest plastikowa sztywna rurka idąca od przepustnicy w lewy (patrząc od zderzaka) górny róg komory silnika?

 

No i pytanie. Po zdemontowaniu plastikowej części kolektora ssącego wylałem z niego prawie szklankę oleju silnikowego. WTF? Ja wiem, że to z odmy olejowej ale żeby aż tyle tego było? A może to efekt 11 lat nieczyszczenia całości?

No i pytanie. Czy mogę zdemontować cały plastikowy kolektor ssący i przepłukać go gorącą wodą z płynem a potem benzyną w celu wyczyszczenia z tego oleju?

 

EDIT: A może catch tank jako forma kontrolowania ilości lanego oleju i powstrzymanie zalewania wszystkiego od przepustnicy do zaworów?

Edytowane przez hwfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sztywna rurka idzie do elektrozaworu par paliwa.

 

Dolot możesz zdjąć i wypłukać, ale weź pod uwagę, że masz w nim mapsensor i ciężko będzie go wyjąć (kruchy plastik). Jak go zalejesz wodą to może być różnie. Spróbuj samą benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak zastanawiam się czy po wyczyszczeniu nie zamontować czegoś na styl oil catch tank (separator odmy po naszemu)

Może nie taki "szpanerski" tylko najzwyklejszy i po kilku tys sprawdzić ile zebrał.

 

Mapsensor to czujniczek w bodajże 2. dolocie na dole czy na górze dolotu po lewej? Jak ten na górze to elegancko się go wyjmuje, jak ten na dole to tego nie mogłem zdemontować <czerwona> Dobra już wiem co jest co.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 - odnośnie dodawania zdjęć na forum :!: -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że był tam olej i w takiej ilości to normalne (jest w nim na ten olej miejsce). Daj spokój z czyszczeniem i tak zaraz będzie taki jak przed czyszczeniem. Raczej nie baw się w wynalazki. Akurat w 1,6 nie ma problemów z odmą jak w 2,0 czy w dieslach i odma doskonale funkcjonuje tak jak jest skonstruowana.

Map sensor jest u góry (taki luźno "siedzący"), a na dole to czujnik temperatury (można się do niego dostać od spodu przy zdjętym kolektorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czyszczeniu chcę wyczyścić top silnika i wymienić wszystkie uszczelki w kolektorze. Docelowo chcę też założyć jakieś estetyczne oploty na kable i nadać jakiegoś "charakteru" komorze silnika. Bardziej chodzi o posprzątanie, uzupełnienie ewentualnych braków w spinkach i plastikach, może jakiś kolorek na pokrywę silnika, ciekawe opaski zaciskowe. Pozostałość po modowaniu komputerów :rolleyes:

No i ostatnie czego mi potrzeba to smugi oleju połączonego z kurzem ciągnące się od otworu odmy pod kolektorem przez cały motor <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!