Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie realne a komputer.


hwfreak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początek instalacja:

centralka STAG QBOX Plus

reduktor STAG R01 150KM

listwa STAG AC W02

 

Instalator polecany w mieście i obeznany z tematem renówek. Całość zrobiona estetycznie i bez druciarstwa.

Wczoraj autko odebrane, dziś nabiłem butlę do pełna, przelatałem 85km- 30 w trasie, reszta miasto, jakieś 5km lepsza połówka uczyła się jeździć, kilka prób od 0-100km/h w celu porównania LPG vs PB. Komputer wskazywał spalanie średnie około 8,7l oraz, że przez te 85km spalono 6,7l. Wpadam na stację, tankuję a tam... 8,4l gazu weszło o.O

Ja wiem, że LPG pójdzie te 10-15% więcej ale poszło mi prawie 25% więcej niż sugerował komputer :/ Mam świadomość też, że to co na trasie oszczędziłem to dopaliła moja i te moje próby czasowe ale... Do jasnej dlaczego komputer wskazuje średnie spalanie 8,7l a gazu poszło jak by palił conajmniej 10l i dlaczego komputer zaniżył wartość spalonego paliwa aż o 25%? Głupota komputera? Błąd instalatora? A może nie wyregulowana instalacja?

Jutro jadę na pierwszą regulację a w sobotę trasa 350km więc wtedy powiem coś więcej jak się kształtuje spalanie na długiej trasie. Jest się czym martwić? Chciałbym jutro zwrócić uwagę w serwisie w razie coś bo inaczej w Krk będę musiał płacić za regulację albo jechać 350km do tego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że przez te 85km spalono 6,7l. Wpadam na stację, tankuję a tam... 8,4l

Dawka gazu ustawiona za bogato (mapa gazowa , dysze za duże , ciśnienie, itp), eku samochodu na podstawie odczytu z sondy skrócił czasy wtrysku co skutkowało pokazywaniem zmniejszonego spalania ,

Przy dobrze wyregulowanej instalce spalanie powinno wyświetlać zbliżone do tego co na benzynie , rzeczywistości gazu powinieneś spalać 10-20% więcej ze względu na mniejszą kaloryczność lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest w porządku. Komputer pokazuje hipotetyczne spalanie benzyny. 25% więcej gazu niż benzyny to prawidłowy wynik. Te 10 - 15% o których wszyscy klepią to bzdura. Najczęściej przy obliczaniu spalania w ogóle nie biorą pod uwagę zużycia benzyny na rozgrzanie. Jeśli komputer pokładowy po założeniu instalacji pokazuje zbliżone wartości do tego co było wcześniej to można przyjąć, ze regulacja jest poprawna.

Edytowane przez pawlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest w porządku.

Komputer wskazywał spalanie średnie około 8,7l oraz, że przez te 85km spalono 6,7l

A więc komputer pokazywał na gazie spalanie o 2l mniej to jest ponad 20% o tyle eku auta musiał robić korekty

Jeśli komputer pokładowy po założeniu instalacji pokazuje zbliżone wartości do tego co było wcześniej to można przyjąć, ze regulacja jest poprawna.

.Kolego sam sobie zaprzeczasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam sobie zaprzeczasz

W którym momencie? Jeśli komputer pokazuje o 2 litry mniej niż spali gazu to nie ma w tym nic dziwnego, bo jak napisałem komp pokazuje hipotetyczne spalanie benzyny

Edytowane przez pawlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie?

Komputer pokazywał mu spalenie 6.7/100 zamiast okolice 8.7/100 jak na bp a rzeczywiste na lpg miał (85km 8.4) około 10/100.

Chociaż prawdę mówiąc to za mały dystans aby dokładnie zmierzyć spalanie L/100Km

Przeczytaj dokładnie jego post (trochę chaotycznie go napisał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Komputer pokazywał mu spalenie 6.7/100

Przecież napisał ze spalanie wyniosło 8,7 a 6,7 to jest zużycie na dystansie 85km. Tak czy inaczej, wnioski na temat spalania można będzie wyciągnąć po wypaleniu 2 - 3 zbiorników. Najlepiej zatankowanych na tej samej zaufanej stacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie wyniosło 8,7 a 6,7 to jest zużycie na dystansie 85km

 

Fakt napisałem chaotycznie.

Po zatankowaniu butli do pełna zresetowałem liczniki. Po przejechaniu 85km znowu zatankowałem do pełna i weszło 8,4l gazu. Komputer pokazał, że spalono 6,7. Spalanie średnie zostało zarejestrowane na komputerze na poziomie 8,7l.

 

Problemem nie jest samo spalanie 10l/100km a fakt, że komputer wskazuje że spalono 6,7l a faktycznie spalono 8,4l (25% więcej)

Edytowane przez hwfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazał, że spalono 6,7. Spalanie średnie zostało zarejestrowane na komputerze na poziomie 8,7l.

To komputer pokazuje ci ile spaliłeś ma danym dystansie czy raczej średnie na 100 i chwilowe na 100.

Bo w tej chwili to ja nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest samo spalanie 10l/100km a fakt, że komputer wskazuje że spalono 6,7l a faktycznie spalono 8,4l (25% więcej)

Też mam auto z LPG i od razu Ci powiem, że u Ciebie wszystko jest OK. Kiedy jedziesz na LPG to samochód pokazuje spalanie tak jakbyś jechał na benzynie, to jest normalny objaw. U mnie też wychodzi spalanie zwiększone o 25 a czasami nawet 30 % większe od tego co wskazuje komputer. Spalanie z komputerem pokrywa się zazwyczaj w zimie kiedy auto spala zdecydowanie więcej benzyny niż ma to miejsce w okresie wiosenno-letnim.

Obecnie mam przejechane 30 tyś. km na LPG co daje 8,9/100 LPG + 1,0/100 PB. Średnia z tego co pokazywał komputer samochodowy w tym czasie to 8,1/100.

Teraz liczymy:

8,9 + 1,0 = 9,9/100

Czyli spalanie na LPG (9,9) w stosunku do PB (8,1) wzrosło o 22,2% :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To komputer pokazuje ci ile spaliłeś ma danym dystansie czy raczej średnie na 100 i chwilowe na 100.

Bo w tej chwili to ja nie rozumiem.

Nie wiem jaki masz model auta. Ja mam dwie renówki (oprócz tej z profilu jeszcze L II 1.9 dci), i każdej mam m.in. w kompie następujące opcje:

1. Spalanie średnie

2. Spalanie chwilowe

3. Pokazywanie ilości zużytego paliwa od zresetowania kompa.

Te 6.7 litra to własnie ta 3 opcja. Nie jest ona jakoś specjalnie użyteczna ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Pokazywanie ilości zużytego paliwa od zresetowania kompa.

Stad to całe nieporozumienie , sorry .

Przy dobrze wyregulowanej instalce spalanie powinno wyświetlać zbliżone do tego co na benzynie , rzeczywistości gazu powinieneś spalać 10-20% więcej ze względu na mniejszą kaloryczność lpg.

Gdyby hwfreak przeczytał to ze zrozumieniem , wiedział by że chwilowe i średnie na 100 powinno być zbliżone obojętnie na czym jedziemy , ile naprawdę zużywamy to się dowiadujemy przy tankowaniu,

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez anples
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne tankowanie w mieście Krakowie.

Zrobiono 120km. Licznik pokazał spalonego paliwa 12l, średnie spalanie w okolicach 10l.

Zatankowano 15l LPG czyli spalanie wyszło w okolicach 13l/100km i ponad 25% rozjechania ze wskazaniami komputera. No strasznie dużo mi tego wyszło <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!