Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ceny instalacji LPG w Warszawie?


gniewko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 3300 PLN za instalację w Warszawie do Megane 1 ph2 1.4 16v to dużo czy mało? Szczegółów nie znam wiem że LPGTECH. - Tanio nie będzie.- tak mi powiedział gazownik jak usłyszał jakie auto (miał racje taniej kupiłem brykę). Ale czy to drogo? Zastanawiam się,bo chce ze 3 lata pośmigać Meganą,a ponad 1500 km miesięcznie robię,więc oszczędności mogą być spore .W poniedziałek jadę do innego zobaczę co powie. Ile płaciliście za instalacje LPG w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu może i takie były ceny. Byłem dziś u innego, najtańsza instalacja jaką mi zaproponował

za 2100 Pln: SEC ECO, wtryski REG , reduktor TOMASETTO

za 2300 :KME DIEGO, wtryski REG , reduktor TOMASETTO

za 2400:komplet SMART LOVATO

Oczywiście montują inne kombinacje, STAG,LANDI RENZO,ale jak sam gazownik powiedział nie ma sensu przepłacać.Na tańszych instalacjach auto też będzie jeździło poprawnie, bo ten silnik jest na tyle dobry do gazu że nie trzeba mu ekstra wodotrysków ,a tylko poprawnie działającej instalacji.

Teraz pytanie szukać dalej? Czy wybrać z tego co mi zaproponował? W astrze g miałem sekwencje sequel i nie było problemów z nią, tylko nieszczęsne wtryskiwacze firmy Valtek często trzeba było regulować i czyścić. O Lovato i KME coś tam słyszałem,ale nie mam pojęcia który zestaw lepszy. A jeszcze wtryski reg, jakiej to jest jakości, chyba lepszy niż Valteki czerwone? Może ktoś coś podpowie w tej kwestii,byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu może i takie były ceny.

Mnie też proponowano instalacje w podobnych cenach jakie wymieniłeś, ale wg mnie wartało wtedy wybulić te 4 koła i praktycznie przez 12 lat nic do tej instalacji nie dołożyłem. w zeszłym roku była regeneracja reduktora i wtryskiwaczy, chociaż się tego nie domagały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowszego auta,to bym rozważał droższą instalację.Ale Megana ma 17 lat i wątpię żebym tyle nią jeździł.Kupiłem to auto tylko ze względów ekonomicznych tzn. żeby tanio jeździć.Boję się trochę tanich instalacji,ale miałem instalacje sequel (kupiłem auto z taką)i nie było problemów.Kolega też na allegro znalazł taniego gazownika,zagazował i jeździ jakoś,bez problemów.Nie wiem już sam. Opinii w necie znalazłem trochę,ale jakoś to mnie nie pomaga a wręcz przeciwnie coraz bardziej skołowany . Opinie na temat tanich instalacji na lpg-forum chyba nie są też do końca obiektywne.Np:- Nie bierz tego szajsu weź Staga albo Techa,albo Landi Renzo, bo tak i koniecznie Hany bo inne to się będą sypać na potęgę.Ja wiem że Hany są lepsze niż te Omvl,ale czy to jest totalny szajs? Muszę się z tym przespać i spokojnie pomyśleć.

;.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że Hany są lepsze niż te Omvl,ale czy to jest totalny szajs?

Nie wiem jakie są Hany, bo nie miałem z nimi nic do czynienia. Natomiast w megance mam OMVL Reg Standard i przejechałem na nich 190 tys.km. Po tym przebiegu nie musiałem, ale profilaktycznie wymieniłem środek (zestaw naprawczy). Mój pogląd z własnego doświadczenia i lektury różnych forów na ten temat i tym bym się kierował przy wyborze instalacji to to żeby instalacja elementy przynajmniej sterownik gazowy, wtryskiwacze gazowe i ewentualnie reduktor były dobrane przez producenta sterownika (oprogramowania). Ja mam w megance OMVL Dream XXI N od 13 lat i przez przez ten okres nie dokładałem do instalacji (pomijając koszt filtrów gazowych) praktycznie nic poza zestawem naprawczym reduktora oraz wtryskiwaczy i po 10 latach nowe butli gazowej. W corolli w Prinsie przez 12, lat zestaw naprawczy reduktora oraz po 10 latach butla gazowa.

Dla mnie też istotne jest to, abym miał program diagnostyczny do sterownika gazowego i sam sobie mógł zobaczyć co w instalacji niedomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przejechałeś 190 tyś km na OMVL i zadowolony jesteś,to świadczy że też są niezłe te wtryskiwacze i śmiało można je brać. Patrzyłem na stronie producenta (Lecho) SEC ECO to jest cały komplet (kit)jaki oni oferują,jest też oprogramowanie.Ja nie będę nic kombinował w ustawieniach,bo się na tym nie znam. Dziś wieczorem znajomy mi powie jaką ma instalacje,bo gazował 2 lata temu u tego gazownika jakąś sekwencję za 2200.Zadowolony jest bardzo z tej instalacji,na taxi jeździ.Jakby coś się psuło,to by płakał strasznie bo to maruda. Też mi mówił żeby brać najtańszą,bo 10 lat nie będę jeździł tym autem.Poza tym 2 lata gwarancji mam i nie ma się co przejmować.Gazownik też dobry,a to ważniejsze niż najdroższa instalacja.Przemyślę i napisze co zamontowałem na dniach.

 

Dodano: 20 cze 2017 - 22:22

Witam.Dziś odebrałem z auto instalacja na jaką się zdecydowałem. To sterownik Kme- reduktor alaska- wtryski nowy valtek 32(nastepca omvl bo firma przejeta). Na razie jeździ normalnie,różnicy w mocy nie odczuwam,za to w portfelu dziura na 2300,ale to się zwróci z nawiązką.Oby bezawaryjnie, to na stacji będzie "morda w banan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!