Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II kombi 2.0 LPG


badibadi

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś rodzinnego kombi i w oko wpadł mi Megane II Lift. Chcę coś z LPG i trafiłem na takie ogłoszenie:

Mój odnośnik

Zauważyłem brak zaślepki od haka holowniczego, więc samochód mógł być holowany, czy poza tym jest jeszcze coś na co warto zwrócić uwagę? Warto się wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam identyczne auto w Anglii od 2 miesięcy z przebiegiem 80000km i jetem bardzo zadowolony. Jest bardzo duży komfort jazdy, dobre przyspieszenie i jest ekonomiczny polecam

Edytowane przez woker30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

byłem i widziałem:

 

z plusów:

- zawieszenie

- elektryka działa

- 2 karty

- silnik równo pracuje...

 

minusy:

- ...ale przy odpuszczeniu gazu potrafi dziwnie "zadudnić"/zawyć - prawdopodobnie dwumas

- błąd poduszki

- prawdopodobnie uwalona klima

- pas przedni przykręcony byle jak na byle jakie wkręty

- źle spasowane tylny i przedni zderzak

- z naklejek serwisowych (były niemieckie i polskie) wynika, że w ciągu 7 ostatnich lat samochód przejechał 16tys km :)

- rozwalona obudowa lusterka pasazera

- lekko pęknięty błotnik przedni

- dziury po kiepach na fotelu i boczku od kierowcy

- źle spasowany plastik przy słupku od strony kierowcy i wykładzina

- zatarta klamka pasażera

- opony nadlewki (przód zimowe, tył letnie xD

- przebarwienia na LCD komputera

- brak regulacji fotela tył/przód (urwany uchwyt)

 

masakra po prostu...

 

przez ten czas obejrzałem, jeszcze 2 samochody i zawsze coś było nie tak.

Teraz znalazłem jeszcze takie ogłoszenie:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-16v-b-gas-climatronic-alu-ID6yJBMt.html#c5b1ea9c12

 

coś niepokojącego rzuca Wam się w oczy?

z tego co się dowiedziałem telefonicznie to:

- ma lekką obcierkę na tylnym błotniku

- LPG fabryczne z 2007 (trzeba wymienić/homologować butlę)

reszta ma być ok

 

EDIT:

okazuje się, że auto ma sfałszowany przebieg (cóż za zaskoczenie <_< ) jest 221 tys., a było ponad 358 tys.

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:zEUo7f0qodQJ:https://autovooru.nl/renault-megane~142-63a-16fde5.html+&cd=3&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

Edytowane przez badibadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, że swoją i tak za tanio puściłem... Poszukaj krajowych i nie skąp jednego tysiąca PLNów więcej, jeśli auto będzie ok. Często poskąpienie tysiąca przy zakupie oznacza wydanie 3-5 tysięcy złotych po zakupie.

Ogólnie żarówki się rzucają w oczy, że są różne. Trochę mało zdjęć w ogłoszeniu. Nie ma też nakładek przy tylnych nadkolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nic podejrzanego oprócz kierownicy. Wygląda jak by była obszyta (coś w niej po prostu nie pasuje). Oczywiście każdy mógł sobie obszyć bo miał taki kaprys. Po lifcie w najtańszej wersji były poduszki bez srebrnej ramki, ale chyba tylko z kierownicami plastikowymi. Na zdjęciu też ciężko poznać czy wajcha od biegów jest w skórze czy plastikowa, to by trochę wyjaśniło sprawę. Ogólnie bogata wersja, a ta poducha z najtańszej tak, że trochę podpada i do dokładnego sprawdzenia.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona ma po prostu wymienioną albo obszytą kierownicę ... dla wygody, albo ze względu na to, że oryginalna kiera byłą styrana większym niż podany przebiegiem ...

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej obszytą, ponieważ (bynajmniej na zdjęciu tak wygląda) jest grupsza niż oryginalna skórzana. Jeżeli natomiast jest to oryginalna skóra, to poduszka z listwą chromowaną była w komplecie. Czyli w takim przypadku jest po wymianie poduszki.

 

Dodano: 27 sty 2017 - 16:07

W dziale download jest folder megane II GT. Wprawdzie z 2008 więc może się różnić niż z 2006, ale tam w wersji Alize (czyli taka jak na zdjęciach) napisane jest, że była standardowo poduszka z chromem. Są też inne obramowania zegarów. W tych wersjach były ciemne, a nie srebrne. Bynajmniej ja mam folder z 2006 roku ale do HB i Coupe i tam tak jak pisałem wcześniej ramki obwódki mogło nie być, ale obwódki zegarów mają być ciemne.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jak widzę Meganki na allegro w polskich cenach.... ta pierwsza np nic dziwnego ze uwalona za taką cenę. Zerknijcie po ile te samochody chodzą np w Niemczech. Takie w przyzwoitym stanie. Ja niedawno kupiłem '05 Grandtoura 2.0 i po zrobieniu rozrzadu, tarcz, poduszek etc zamknalem się ze wszystkim w 17000. Nie licząc instalacji LPG. Nie da się kupić za okolice 10k takiego samochodu w [ciach]m stanie:P

 

Co do samego wyboru to jeździłem MIII 1.6 110, i 2.0 jest o wiele lepszym wyborem, bardzo duża kultura pracy silnika. Tylko wiadomo, spalanie. Korek w Warszawie to 14 litrów :)

Auta świeżo ściągniętego przez allegro nie polecam. Często to szroty z aukcji. Samochód ściągał mi prowadzący wojny samochodowe z TVN Turbo. Jeśli ktoś chce to mogę podać kontakt. Facet odezwie się jak akurat znajdzie coś ciekawego bezpośrednio od Niemca. Żadnych opłat za oglądanie. Swoim zrobiłem już 5000km i jeździ elegancko. Tylko jak mówię, to nie będzie cena ściągniętych aut z allegro :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Tak ogólnie to na zdjęciach wygląda normalnie. Dziwne tylko, że ma dekielek na dźwignię zmiany biegów od diesla (wsteczny do góry). Taki dekielek po lifcie jest bardzo trwały, więc skąd jego wymiana? Jeżeli dekielek wymienił to może tez kierownicę itp. Oczywiście mógł mieć porysowany dekielek np. obrączką, ale jest to coś podejrzanego. Dlatego skoncentruj się na potwierdzeniu przebiegu, zwłaszcza, że to kombi i ma LPG (i zapytaj się jaka to instalacja, czy nie jakiś wynalazek z zachodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to już nie jest za wysoka cena Meganki? Mimo wyposażenia, gazu i teoretycznie niskiego przebiegu? Jeśli szukasz w Lubelskim to z tego co widzę jest jeszcze jedna meganka którą można by się zainteresować bo pozostałe są z silnikami 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstrasza mnie jasna tapicerka... zwlekam z ogledzinami. Meganki szukam w lubelskim, świętokrzyskim oraz podkarpackim. Tracę powoli cierpliwość bo zazwyczaj samochody bardzo różnią się od tego co było w opisie. Poza tym często rezygnuję z oglądania na żywo po rozmowie tel., po której to wychodzi, że samochód to szrot :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!