Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dzwięk śilnika megane 2 cc 2.0 16v


Rekomendowane odpowiedzi

Oki,jutro to sprawdzę. Tylko ciekawi mnie dlaczego ten dźwięk słychać od dołu silnika?

Słuchałem rozrządu jak i osprzętu i dźwięk słychać ewidentnie z okolic skrzynia/koło dwu masowe.

To,że olej był w kolektorze to tak jak pisałeś,norma.Gdyby to było łożysko itp to dlaczego wszystko ustaje w momencie otwarcia korka?

Ciekawi mnie też jak jest u innych osób ,które mają ten problem?czy dźwięk też znika po otwarciu?

 

Dodano: 14 cze 2017 - 17:56

To nie będzie skrzynia biegów, skoro przestaje hałasować po odkręceniu korka. Mój mechanik powiedział, że duże ilości oleju w dolocie f4r to normalna sprawa (szczególnie przy większych przebiegach). Jakbyś miał możliwość to sprawdź czy hałas ustaje po odłączeniu serwa (wężyk z zatrzaskiem wchodzący do kolektora za przepustnicą). Uwaga, obroty mogą pójść ostro do góry.

Niestety odłączanie nic nie daje bo obroty idą w górę i od razu dźwięk cichnie.Wsadziłem palec,żeby obroty spadły ale wtedy dźwięk powraca.Znowu patrzyłem pod auto i słychać jakby z dołu.W weekend wstawię auto na kobyłki I sprawdzę raz jeszcze.Już powoli mam dość i będę czekał aż coś się wysra..

Edytowane przez Michal120322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak: korek oleju jest w pokrywie zaworów. Z tyłu pokrywy zaworów masz króciec podciśnienia, który łączy się z membraną kolektora ssącego. Podejrzewam, że gdzieś jest mała nieszczelność, którą zasysane jest powietrze (podciśnienie) i stąd ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak: korek oleju jest w pokrywie zaworów. Z tyłu pokrywy zaworów masz króciec podciśnienia, który łączy się z membraną kolektora ssącego. Podejrzewam, że gdzieś jest mała nieszczelność, którą zasysane jest powietrze (podciśnienie) i stąd ten dźwięk.

 

Ostatnio właśnie uszczelniałem kolektor oraz tą "puszkę".Czy chodzi ci o króciec zaznaczony na zdjęciu czy jeszcze gdzieś jest inny?Bo ten łączy się z odmą.

post-101253-0-90709200-1497467213_thumb.jpg

post-101253-0-59157500-1497467228_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest to niestety.Wszystko uszczelniłem.Jedyna nadzieja w Makubaku ;)

 

Dodano: 15 cze 2017 - 18:17

Dzwoniłem dziś do mojego mechanika w Polsce ,który dobrze się zna na renault bo robił też w serwisie renault.Z mojego opisu itp.powiedział,że może to być pompą oleju.Miejsce pompy jest na dole silnika z prawej strony czyli tam gdzie najbardziej słyszę ten dźwięk.Wysłałem filmiki i jutro będę dzwonił i pytał co o tym myśli.Pompa tania ale roboty w uj...

 

Dodano: 19 cze 2017 - 12:57

Witam.Wczoraj przyszła mi z PL nowa oryginalna odma.Kupiłem tylko dlatego,że membrana w środku była pęknięta.Po wymianie obroty znowu są na poziomie 750/800,silnik chodzi ciszej i mniej pali (7,9l wczesniej 8,5l) No i narazie po 100km nie ma też tego dźwięku...jest dziś 32 stopnie więc powinien wyć po ok 10km. Gdyby się coś zmieniło dam znać.Nie brałem tego elementu pod uwagę bo po wyjęciu gumki z odmy dźwięk też był.Aha i ciśnienie w silniku też jest ok,już nie ssie jak odkurzacz a lekko zasysa.Jeśli po kilku dniach będzie ok,to wtedy uwierzę ;)Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym nie obstawił tego elementu bo dźwięk szedł właśnie od silnika ze strony rozradu lub sprzęgła.Mechanicy w NL wskazali na wysprzeglik.Może przez to ciśnienie w silniku dźwięk wydobywał się przez silnik w jakiś sposób,ale gdzie i jak to już nie wiem...Grunt,że jest cicho i pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że tak :) zmyliło mnie to,że po wyjęciu membrany dźwięk pozostał.Nie wiem co to tak wyło,ale dźwięk rozchodził się po całym silniku.Już brałem pod uwagę osprzęt,rozrząd,pompę wody i oleju.A to odma..149zl i spokój..gdyby nie fart,że kupiłem drugą tylko dlatego,że jestem pedantem i jak coś jest nie tak to kupuję nowe ,to bym połowę silnika rozkrecal :)

Aha i dźwięk nie szedł z tego grzybka.I nie wiem skąd,ale już mnie to nie interesuje nawet :)

Edytowane przez Michal120322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chodzi o ten dźwięk odmy to sam to przerabiałem, kombinowałem jak się da, z tym wężem, zaślepianiem go , z czyszczeniem odmy, kupiłem nowa odmę za około 100 zł, mi to nie pomogło.

Problem się rozwiązał po kupnie tego trójkącika, używany za około 100zł nowe idą po ponad 230 zł. Naprawdę polecam. Dźwięk zniknął błyskawicznie. Autko jeździ cichutko.

0_0_productGfx_39445a88fbea89894f0d297b136e06bb.jpg.3870ccb5c8e1082f5b93328c27ab093e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!