Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane III phI] silnik benzynowy 1.6/110 kM jest francuski czy japoński?


Robmegane

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Parę dni temu kupiłem używaną Megane III lift 2013 z silnikiem 1.6 110 kM benzyna. Postanowiłem założyć instalację gazową, zadzwoniłem, a pan gazownik pyta: a to silnik francuski czy japoński nissana, bo to zależy - były takie i takie, a do nich potrzebne są różne instalacje. No i zgłupiałem nawet nie wiedziałem, że mógłby być japoński. Mam pytanie jak dowiedzieć się jaki silnik jest a aucie, zaglądałem pod maskę znalazłem naklejkę z jakimiś numerami, ale to chyba nie numery silnika, czy ktoś z Was wie jak się tego dowiedzieć? w dowodzie mam napisane wersja BZA105. Zaglądam, ale nie mogę dostrzec przynitowanej tabliczki, może muszę coś zdemontować ?

 

pozdrawiam

Robert

 

P.S. poprawiłem błędy literowe ;)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Robmegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w którym maczał palce nissan to h4m, francuski (czyli lepszy do zagazowania) to k4m

h4m nie tyle potrzebuje lepszą instalację co jest bardziej ryzykowny w gazowaniu.

Z tego rocznika to raczej k4m.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej już wspomniano H4M (HR16DE), w Megane silnik pojawił się dopiero w Megane IV.

Najbardziej charakterystyczna różnica, to rozrząd napędzany łańcuchem.

Silnik ma manualną regulację luzów zaworowych i osiem wtryskiwaczy (po dwa na cylinder).

W planach było wprowadzenie do sprzedaży Megane IV 1,6 z LPG, ale po testach wycofano się z tego pomysłu.

Gdzieś na forum ktoś nawet wklejał kiedyś zdjęcie gotowego folderu, który ostatecznie trafił do utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!