Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenic II, 1,6, 16V


bort8891

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Zastanawiam się nad zakupem Scenica- mam na oku następujące auto:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-scenic-mega-okazja-salon-polska-1-wlasciciel-pelne-aso-ID6yMeLF.html#6d99ce5055

Czy cena auta nie jest zbyt wysoka, biorąc pod uwagę rocznik i przebieg? Dziękuję za wszystkie spostrzeżenia :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez bort8891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupisz taniej (zwłaszcza, że wersja uboga), ale za krajowy z udokumentowanym przebiegiem, bezwypadkowy czyli w bardzo dobrym stanie, trzeba zapłacić więcej (oczywiście jeżeli zawarte w opisie informacje się potwierdzą, zwłaszcza, że np. nalepek na progach nie widzę). Sprzedaje prywatna osoba, wie co ma i żąda konkretnych pieniędzy.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy jest to prywatna osoba. Z treści ogłoszenia wynika że "Wnętrze pojazdu jest w ciemnych kolorach, ze względu na pedantyczną dbałość właściciela"?

Cokolwiek to znaczy. Ponadto błąd na błędzie, jaka wielofunkcyjna kierownica, sensory czy ESP w samochodzie typu golas.

Podejrzewam że opis pozostał po innym samochodzie.

Ciekawy opis "olej jest wymieniany co 10 tyś km, a nie jak producent zaleca co 30 tyś km!" albo się coś zmieniło, albo interwały wymiany oleju dla Scenic II to 15 tyś. km.

No i na koniec klasyka, gość wszystko zrobił (rozrząd itd.) i teraz sprzedaje.

Zadzwoń tam najpierw i porządnie wypytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy Warszawskie a ogłoszenie dodane jako Województwo Śląskie, już tutaj coś nie gra. Skrzynie 6 biegową chyba miał każdy Scenic z 1.6, jeśli się mylę to mnie poprawcie. W opisy typu bez rys, zadrapań itp uwierzyłbym może w samochodzie który ma przebieg 40-50 tys a nie 170 tys bo przez taki czas cokolwiek ale zawsze się zdarzy, tym bardziej że plastiki chociażby wewnątrz w Renault są mizernej jakości. Opis o oleju ma najprawdopodobniej na celu zachęcenie klientów którzy znają się w miarę na rzeczy i wiedzą że w tym modelu problematyczne jest koło zmiennych faz rozrządu.

Edytowane przez mateusz9986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarzyna od siedmiu boleści: w nagłówku ogłoszenia wpisany 2008 r. a na końcu opisu że z końca 2007 r. Za sam taki wpis należy się publiczna chłosta i tydzień klęczenia na grochu. Opis od innego samochodu (tutaj nie ma ESP, ASR, czujnika deszczu i zmierzchu, że o innych dodatkach zamilczę ;) ). Dodatkowo nie zdziwię się jak umowa ma być zawarta z poprzednim właścicielem bo delikwent zapewne nie prowadzi działalności i funkcjonuje na partyzanta...

Brak pióra tylnej wycieraczki, co mnie trochę bawi przy inwestowaniu w rozrząd itp. przed sprzedażą. Wersje poliftowe miały sześciobiegową skrzynię biegów przy tym silniku. Nie wiem jak badanie techniczne może być ważne 1,5 roku przy dziesięcioletnim samochodzie ;) Osobiście bym odpuścił.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze wypowiedzi :) Odpuszczam to auto, bo za dużo przy nim kombinacji- zbyt piękny jest ten opis. Poza tym dzwoniłem do sprzedającego w celu uzyskania daty pierwszej rejestracji (wpisał w ogłoszeniu 1 stycznia 2008 r., co jest nieprawdą), to migał się od odpowiedzi... Szkoda czasu, żeby fatygować się do Zawiercia. Szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!