Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od około półtora roku męczę się w mojej Megane II Sedan 2003 r. 1,4 98 KM z uporczywym ściąganiem na prawo. Objawia się to tym, że auto na odcinku około 100 m potrafi zmienić pas. W samochodzie wymieniłem całe zawieszenie:

- amortyzatory przód razem ze sprężynami poduszkiami i łożyskami,

- amortyzatory + sprężyny tył,

- łączniki stabilizatora,

- wahacze,

- regenerowana przekładnia kierownicza

- tarcze przód i tył razem z łożyskami

- gumy drążka stabilizatora

 

Zbieżność ustawiałem 4 razy w różnych zakładach i dalej nic to nie dało. Ściąganie objawia się poprzez lekkie skrzywienie kierownicy w prawą stronę już na etapie ruszania z miejsca. Poza tym zauważyłem, że kiedy skręce kierownice maks w lewo to podczas jazdy wraca ona do punktu 0 i lekko skrzywia się na prawo, a kiedy skręce ją maks w prawo nie wraca do punktu 0, jest troche bardziej skrzywiona w prawo niż w sytuacji poprzedniej.

 

Może ktoś z Was miał podobny problem

Jeszcze powiem że tak samo dzieje się na oponach letnich (nowych na felgach alu) i na zimowych (używki na felgach stalowych).

Edytowane przez Marcinmj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ustało po:

- wymiana sprężyn + wymianie łożysk amora - tu była znacząca poprawa

- zakupie nowych dobry opon - można powiedzieć że jest tak jak powinno być.

 

Wiele osób ma ten problem w Maggie i Szczeniakach.

Edytowane przez pawelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuje, ale amory i sprężyny wymieniałem 3 lata temu i było oki po wymianie a zrobiłem na nich tylko 40 tys km

 

Jeszcze niedawno próbowałem zamienić amortyzatory stronami i po ustawieniu zbieżności dalej nic to nie dało.

 

Dodano: 04 cze 2017 - 18:54

Nikt nie ma więcej pomysłów ?

Edytowane przez Marcinmj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ciśnienei w kołach ? Jak Ci ściąga na prawo, możesz prawe koła bardziej napompować a lewe spuścić :D Oczywiście żart. A tak na serio to sprawdź stan opon, sprawdź czy nie puszczają powietrza. Na wyważaniu zbieżności jak byłeś patrzałeś ile bicia mają przednie koła ? Może spróbuj je zamienić.

 

W moim przypadku były wywalone poduszki i łożyska mcpersonów przednich. Lecz spotykałem się z przypadkami, że właśnie bicie koła było sporo większe i samochód ściągało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A auto ściąga zawsze w prawo czy jest różnica, np przy przyspieszaniu ciągnie kierownice w prawo, a jak odpuścisz gaz to juz nie ciągnie, a przy hamowaniu np w lewo?

Kolega kiedyś też tak miał, winna była krzywa piasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 razy, pisałem o tym wcześniej :) Jedna rzecz jest ciekawa, jak podniosę cału przód samochodu, tak że koła są w powietrzu i kręce kierownicą max w lewo i prawo to z jednego czasem z obu amortyzatorów słychać taki trzask, strzał nie wiem jak to naszwać. Mniejszy kiedy kręce max w lewo, większy przy skręceniu kołami na prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że wszsytko nowe to nic nie powinno skrzypieć.

A nie pisałeś o geometrii tylko o zbieżności, a to jakby nie to samo... ale skoro sprawdzałeś i wiesz, że tylna belka, caly przód jest w normie to pozostaje wróżyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!