Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chwilowy brak mocy a po wciśnięciu sprzegła obroty skaczą do góry.


misiek126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z moją megi 1,5dci 101km a mianowicie od jakiegoś czasu przy zmianie biegów tak na 0,5-1 sek obroty sie zawieszaja i póżniej spadaja a wcześniej odrazu spadały i podczas rozpędzania się na różnych biegach od czasu do czasu czuć brak mocy i jak w tym momencie kiedy brakuje mocy wcisne pedał sprzęgła to obroty odrazy wyskakuja nawet pod 4tys obrotów i żeby zbić obroty wrzucam bieg i wraca wszystko do normy. Pamiętam ze kiedyś 3-4 lata temu takie objawy już miałem ale to jakoś samoczynnie mineło a teraz znów i potrafi pojawić sie 2-3 razy dziennie. Czytalem że winny może być czujnik pedału hamulca ale objawy ludzie mieli takie że był brak mocy a mi do tego braku mocy jak w danym momencie wcisne pedał sprzęgła obroty silnika skacza prawie na maksimum, a jak nie wcisne sprzegła to za jakies 3-5sek mija i moc wraca. Wcześnie jak się tak działo żadnych błędów nie było a dziś wyskoczył servis i komunikat uszkodzona elektronika a po 5min znikło. Macie jakieś pomysły co mogło poleciec????

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez misiek126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wcisnę sprzęgła to za jakieś 3-5 sek mija i moc wraca.

Jak to możliwe, nie rozumie tego stwierdzenia.

To kiedy ta moc maleje a kiedy wraca, od jakiego momentu to stwierdzasz.

Bardzo mętnie jest to opisane.

Napisz to poprawnie , po polsku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to inaczej opisać czasami wystepuje ten brak mocy przy przełanczaniu biegów i po wciśnieciu sprzegła obroty mocno wzrastaja, czasami występuje ten brak mocy jak np jadę dłuższą chwile na 3 biegu i jak nic nie robię to po chwili wszystko wraca do normy

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez misiek126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie za bardzo widze powiązanie czujnika pedału sprzegła z tymi skaczacymi obrotami. On podobno jest tylko potrzebny przy odpalaniu samochodu.

Dziś podłączyłem u kolegi pod komputer i w programie Maxiecu pojawił się nowy błąd 920F47. Szukam po necie ale nic na ten temat nie moge znaleść

 

Dodano: 16 cze 2017 - 17:14

Witam ponownie. Chciełem się tylko pochwalić że autko zrobione i jeździ jak szalone. Powodem chwilowego braku mocy był czujnik pedału hamulca. W czujniku są dwa styki jeden od swiateł stopu a drugi daje sygnal na komputer i ten styk po zmierzeniu miał ok 150ohm czyli można powiedzieć że działał jak rezystor. A powodem wolno opadających lub wieszających obrotów silnika był czujnik górnego położenia pedału sprzęgła. Po rozebraniu miał luzy w środku i raz działał raz nie. Wymieniłem wszystkie 3szt na pedałach i autko odrzyło odrazu zbiera sie z samego dołu i uczucie jest takie jakby przybyło z 20KM <ok> :D Jeżeli macie problemy z moca silnika to proponuje zacząć od tych czujników i sprawdzić na omomierzu bo na brzęczku zawsze pokaze ok. Pozdrawiam Wszystki i uznaje temat za zakmnięty

Edytowane przez misiek126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!