Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9DTI brak mocy POMOCY!


igor96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent to Meganka 99r 1.9DTI 98km 386tys.km. Auto od zakupu (stycznia) ma chwile kiedy nie ma mocy, tak jakby był sam Diesel. W ostatnich dniach praktycznie nie przyspieszało więc szybka diagnoza EGR. Zaślepiony i odpięta kostka od przepływomierza. Przejeździłem tak 2 dni i było wszystko ok. Dzisiaj po zagrzaniu auto znowu straciło moc. Wpiąłem przepływkę i jest ok ale tylko na chwilę. Po ponownym uruchomieniu znowu brak mocy i tak wkoło aż teraz odpiąłem i wróciłem do domu z normalną mocą. Auto po zaślepieniu EGR-a przestało kopcić na czarno nawet na wysokich obrotach więc to uznaję za plus ale gdzie szukać dalej przyczyny.

Przepływka do wymiany? Wywaliłem ją by sprawdzić i wszystko ok. Siatka czysta i ogólnie porządek. Teraz jeżdżę z opiętą kostką i mocą.

 

Jakieś rady co robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić przepływkę na nową oryginalną lub jeździć z odpiętym przepływomierzem. Wzrokowo nie sprawdzisz stanu przepływki, czasem pomaga czyszczenie delikatnych drucików oporowych wewnątrz przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki sobie odpuść - tandeta. Tylko oryginał używany albo nowy. Od dci też chyba pasuje, tam jest siemens 5wk90 czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam meganke z 2004 roku 1.9 dci 120KM,jakieś dwa tygodnie temu straciła moc i jest taki odgłos jakby był dziurawy wydech, a po wdepnięciu gazu do dechy kopci, egr przeczyściłem i nic nie pomogło, ale po wypięta wtyczka od niego wszystko jak ręką odjął . Egr otwiera się 2-3 sekundy po odpaleniu nawet zimnego silnika, czy to normalne?

Kolega w sceniku miał podobne objawy i pomogło wymienienie przepływki.

Można ją jakoś sprawdzić bez wizyty u mechanika? czy ktoś zna opis kostki i wartości napięć jakie powinny być na wyjściu sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igor96. Przebieg masz konkretny. Nie eksperymentuj, chcesz pojeździć autem, wymień przepływomierz. Sprawdź; ciśnienie oleju na gorącym silniku, odmę, zawór odmy i magistralę olejową turbiny - nie będziesz żałował

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przy mojej meganie 1.9 dti z 98roku dziwnie traci moc,do 2200 jakoś tam idzie jak przekroczy idealnie te obroty nagle go odcina i robi się mułowaty,tępy teoretycznie jakoś jedzie ale to tak jakby był gaz na 1/4 mocy,po odpięciu przepływki jest to samo,bez zmian,czyli chyba przepływka to nie jest,a przy gwałtownym ruszeniu kopci na czarno,nie tam jakaś zasłona dymna ale dymu jest sporo po osiągnieciu magicznej cyfry następuje te odcięcie i już nie kopci ale jest słaby

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi

Wiesz co to są zdania?

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie sprawdź; filtr paliwa, szczelność układu dolotowego, paliwowego, turbinę oraz EGR, który może być głównym problemem samochodu; falowania obrotów, kopcenia, mulenia, duszenia się, dymków, chmurek, braku mocy lub spadków mocy itd. Taki cudowny wynalazek a jak życie potrafi uprzykrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!