FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Nie pracuje pompa paliwowa - RENAULT MEGANE 1 - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phI
Nie pracuje pompa paliwowa - RENAULT MEGANE 1

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mrowson 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1,6
  • Przebieg (tys.km):150

Napisano 20 maj 2008 - 21:37

Mam autko Renault Megane 97, 1,6L, na LPG i benzynę. Pewnego dnia po wyłączeniu silnika, kolejna próba uruchomienia pojazdu zakonczyła sie niepowodzeniem. Silnik niby sie uruchamiał, jednak nie wchodził na obroty. Bo bliższej analizie, okazało sie, że silnik nie dostaje paliwa. Immobilaizer niby sie wyłącza, ale pompka paliwowa nie pracuje. Po zdjęciu wtyku zasilania pompki ( przy zbiorniku) okazało się, ze brakuje zasilania pompki. Sprawdziłem bezpieczniki (pod kierownicą) ale niestety niczego nie znalazłem. Moje pytanie jest takie. Co jeszcze można sprawdzić. Nie mam schematu elektryki pojazdu. Czy są może inne bezpieczniki odpowiedzialne za zasilanie pompki, przekaznik, albo inne wskazówki.
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

Ostatnie artykuły

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   lepper_pl 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Grand Scenic II
  • Silnik:1.6 16V K7M 734
  • Przebieg (tys.km):212000

Napisano 20 maj 2008 - 22:23

tak bezpieczniki znajdziesz również w komorze silnika w dwóch miejscach. Ciebie interesuje ta skrzyneczka koło akumulatora pod podszybiem i bezpiecznik 2 =7,5A i 7=30A
pozdrawiam
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   wlods 

• Przebieg (tys.km):105000

Napisano 21 maj 2008 - 00:47

mrowson napisał:

Czy są może inne bezpieczniki odpowiedzialne za zasilanie pompki, przekaznik, albo inne wskazówki.

Tak w ogóle, to pompka jest zasilana przez przekaźnik znajdujący się w skrzynce w komorze silnika na lewym błotniku - pojedynczy przekaźnik przed przekaźnikiem wentylatora chłodnicy. Bywa, że coś tam zaśniedzieje.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   mrowson 

• Silnik:1,6
  • Przebieg (tys.km):150

Napisano 21 maj 2008 - 10:29

[ Dodano: 2008-05-22, 16:36 ]
Niestety nie mogę zlokalizować skrzynki z bezpiecznikami koło akumulatora, są tam tylko jakies dwa przekazniki. Znalazłem natomiast bezpieczniki w skrzynce w komorze silnika ( obok włącznika wstrząsowego) są tam bezpieczniki 7,5A ( chyba 4 szt) i jakis przekazniki. Na oko wygląda wszystko ok, niestety nadal brak zasilania pompki paliwa.

[ Dodano: 2008-05-25, 13:54 ]
Ok. Sprawa wyjaśniona. Po głębszej analizie okazało sie, że po prostu uszkodziła się pompa paliwa. Sprawdziłem przekaźnik w komorze silnika sterujący pompą, okazało sie ze jest sprawny i słychać jego charakterystyczne klikniecie po przekręceniu stacyjki. Pomiar napięcia na wejściu pompy ( czarny i biały przewód) pokazał ze jest ok. Po przekręceniu stacyjki pojawia sie napięcie 12V na ok 2 sekundy, potem spada do zera, no chyba ze rozrusznik się kręci wówczas napięcie 12V jest na stałym poziomie.
W związku z tym wyciągnąłem pompę i szukam nowej <ok>) Dziękuję bardzo wszystkim którzy pomogli mi poszukiwaniu usterki. Pozdrawiam i zamykam temat.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1