Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie pracuje pompa paliwowa - RENAULT MEGANE 1


Rekomendowane odpowiedzi

Mam autko Renault Megane 97, 1,6L, na LPG i benzynę. Pewnego dnia po wyłączeniu silnika, kolejna próba uruchomienia pojazdu zakonczyła sie niepowodzeniem. Silnik niby sie uruchamiał, jednak nie wchodził na obroty. Bo bliższej analizie, okazało sie, że silnik nie dostaje paliwa. Immobilaizer niby sie wyłącza, ale pompka paliwowa nie pracuje. Po zdjęciu wtyku zasilania pompki ( przy zbiorniku) okazało się, ze brakuje zasilania pompki. Sprawdziłem bezpieczniki (pod kierownicą) ale niestety niczego nie znalazłem. Moje pytanie jest takie. Co jeszcze można sprawdzić. Nie mam schematu elektryki pojazdu. Czy są może inne bezpieczniki odpowiedzialne za zasilanie pompki, przekaznik, albo inne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są może inne bezpieczniki odpowiedzialne za zasilanie pompki, przekaznik, albo inne wskazówki.

Tak w ogóle, to pompka jest zasilana przez przekaźnik znajdujący się w skrzynce w komorze silnika na lewym błotniku - pojedynczy przekaźnik przed przekaźnikiem wentylatora chłodnicy. Bywa, że coś tam zaśniedzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2008-05-22, 16:36 ]

Niestety nie mogę zlokalizować skrzynki z bezpiecznikami koło akumulatora, są tam tylko jakies dwa przekazniki. Znalazłem natomiast bezpieczniki w skrzynce w komorze silnika ( obok włącznika wstrząsowego) są tam bezpieczniki 7,5A ( chyba 4 szt) i jakis przekazniki. Na oko wygląda wszystko ok, niestety nadal brak zasilania pompki paliwa.

 

[ Dodano: 2008-05-25, 13:54 ]

Ok. Sprawa wyjaśniona. Po głębszej analizie okazało sie, że po prostu uszkodziła się pompa paliwa. Sprawdziłem przekaźnik w komorze silnika sterujący pompą, okazało sie ze jest sprawny i słychać jego charakterystyczne klikniecie po przekręceniu stacyjki. Pomiar napięcia na wejściu pompy ( czarny i biały przewód) pokazał ze jest ok. Po przekręceniu stacyjki pojawia sie napięcie 12V na ok 2 sekundy, potem spada do zera, no chyba ze rozrusznik się kręci wówczas napięcie 12V jest na stałym poziomie.

W związku z tym wyciągnąłem pompę i szukam nowej <ok>) Dziękuję bardzo wszystkim którzy pomogli mi poszukiwaniu usterki. Pozdrawiam i zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!