Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 dci 120 km po samo zapłonie?


Narky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość nie miłą sytuację z Meganką 1.9.

Po zakupie samochód w zasadzie ciągnął dopiero od 2000 obrotów, oraz były świsty turbiny, miałem się za to wziął, lecz zużycie mnie wyprzedziło.

 

Wracałem dzisiaj z trasy, samochód stracił moc, zaczął kopcić, oraz wszedł w samo zapłon. Odrazu został zaduszony na 6 biegu i hamulcach. Silnikowi nic się nie stało. Olej został, auto odpala nic się nie stało. Teraz kwestia turbiny. Co w takim wypadku należy wymienić ? Sam wirnik turbiny + uszczelki? Czy w grę wchodzi tylko wymiana całej turbiny na nową ? Słyszałem również, że wypada również wymienić zawór odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddać do regeneracjii, na allegro mają coś takiego, że płace 600 zł oddaje starą i dostaje w zamian "nową" zregenerowaną. Jest to dobra opcja ? Dodam, że wirnik oraz uszczelnienia, origni jestem w stanie wymienić sam.

 

Czym wyczyścić intercooler i wszystkie przewody z oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest dobra opcja ? - Wystarczy telefon do firmy zajmującej się regeneracją turbiny i wszystko jasne

Dodam, że wirnik oraz uszczelnienia, oringi jestem w stanie wymienić sam. - To wymaga urządzeń do kontroli wyrównoważenia całego wkładu środka

Czym wyczyścić intercooler i wszystkie przewody z oleju? - zatrudnij wyszukiwarkę Google do pracy

Zwróć uwagę na stan magistrali olejowej turbiny

Zaślep EGR

Konieczność wymiany filtra oleju i oleju silnika na fuull syntetyk np;Valvolina

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o rdzeń. Lecz kupiłem turbosprężarkę regenerowaną. Wszystko ładnie wyczyściłem, złożyłem ( cały dolot ), w intercoolerze było około 2 l oleju :o. Wszystko ładnie wymyte. Po pracy zadowolony, że wszystko w miarę ładnie poszło, odpalam, za samochodem oczywiście zasłona dymna.

Olej pewnie dostał się aż do wydechu i wypala się w ten sposob. Druga sprawa.

 

Turbina głośno gwiżdże powyżej 2000 obrotów,

nie jest to lekkie syczenie jak w większości turbin z przebiegiem. Dodam jeszcze, że zaczyna tak piszczeć gdy szybko dam mu obroty, gdy powoli, nic się nie dzieje. Poza tym mocy bardzo dużo.

 

Co zrobić, żeby szybko pozbyć się oleju z wydechu? oraz czym może być spowodowane takie piszczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej się wypali, daj mu czas. Można to było przyspieszyć wyjmując katalizator i wypłukując go np wodą pod ciśnieniem.

Ja bym się zastanowił nad wymiana pompy oleju - 250zł nówka, a ile spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić węże od turbo do ic i od ic do kolektora, czy nie ma nieszczelności, opaski dobrze założone, trzymają OK, oraz czy turbina,

EGR prawidłowo zamontowane, wszędzie sucho.

Sprawdzić stan wirnika, czy nie ma luzów, łopatki nie ocierają o obudowę, oraz czy stan oleju w silniku się nie zmienia.

Przed uruchomieniem turbiny olej i filtr oleju wymieniony na nowy ?? Czy przeczyściłeś magistralę olejową ??

Czy założyłeś nowy filtr powietrza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina głośno gwiżdże powyżej 2000 obrotów,

A kupiłeś regenerowane turbo z allegro za 600 zł? bo jeśli tak to z takimi efektami niestety trzeba się liczyć. Jeśli zgłębisz temat to dowiesz się, że koszt regeneracji turbo w uznanym zakładzie to ok 1000 zł. Sam wirnik firmy melett to koszt minimum 600 zł, a gdzie regeneracja. Turba z allegro po 600 zl montowane są na tanich zamiennikach. Przy zamnkietych szybach wewnątrz auta turbo powinno być właściwie nie słyszalne w każdych warunkach pracy. Jeśli głośno gwiżdże, nie wróży to długiego żywota.

Ja podjąłem ryzyko z trochę innej beczki, a mianiwicie poszukalem turba na szrocie . Całkiem niedawno je wymieniałem. Odpukać w niemalowane, sprawuje się ok. Absolutnie niesłyszalne, z resztą tak samo zachowywalo się stare, które teraz leży jako eksponat w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry, oleje wymienione oczywiście. Katalizator był wyjmowany. Sam dolot jest szczelny, nie ma z nim problemów, dźwięk wydaje turbina. Wirnik chodzi jak należy, ma jakiś minimalny luz, taki sam jak był przed założeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dokładnie sprawdzić odmę, magistralę olejową i z racji przebiegu 220.000 km, wymienić pompę olejową na nową, sprawdzić stan panewek, bo świeże turbo może dawać ostro po garach

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świszczenie nie dawało mi spokoju, rozebrałem wszystko, przeczyściłem i dokładnie składałem. Objawy znikły, świszczenie również.

Odma założona nowa, pompa oleju była wymieniana 20 kkm temu ( mam starą która jest jak nowa ). Panewki okej.

Po odpaleniu zostawiłem samochód na pół godziny na niskich obrotach, tak po prostu żeby turbo nie wiem ( nie którzy mówią dotarło ). Nic nie kosztuje a wole miećspokojną głowę, potem przegoniłem go na obrotach 2500-3200 po ulicy, na początku zasłona dymna, potem wszystko się ułożyło. Rożnicy w mocy nie widzę między starym turbo jak działało, a tym nowym.

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zmieniłeś pompę olejową, bo ja też mam 3 czy 4 które wyglądają jak nowe, a mimo wszystko ciśnienia nie dawały i silniki padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!