Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie gazu megane 2 16 16v


zabasta

Rekomendowane odpowiedzi

pali ponad 11 Litrów czy to normalne spalanie gazu.

Trudno powiedzieć. Ja spalanie gazu odnoszę do spalania benzyny i w megance i w corolli jest ono większe o ok. 18%.

I u mnie w megance 1.4 16V (71kW) średnie spalanie benzyny było rzędu 6.2 litra/100, a gazu 7.2 litra/100 i na tym poziomie się utrzymuje.

Jeżeli uważasz, że za dużo pali, to w pierwszej kolejności sprawdź jak pracuje sonda lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja na gazie w mieście pokazuje średnio między 9 a 10 l/100 km przy dynamicznej jeździe. Poza miastem udaje się zejść poniżej 7 l/100 km. Mój motor to 1.6 16v.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od dwóch tygodni poruszam się na LPG, początkowo ciężko było ustalić średnią, bo bardzo często jeżdżę do "odcięcia"... Ale przy takiej jeździe, miałem spalanie ok. 13,5. Jak już przyzwyczaiłem się, że "taniej" to wyszło równe 11L, przy i tak mało oszczędnej jeździe, a silnik 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kilometry za mną, no i jest prawdopodobne zejść na 10L, ale nie dla mnie... Megi śmiga na gazie praktycznie "po ruszeniu", a średnia teraz po ok 3000 km jednak jest na poziomie 12L. Tylko, że ja nie oszczędzam, kręcona ile wlezie ;) Dodam, że nie ma różnicy między LPG, a benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.10.2017 o 17:52, Sylwek54 napisał:

Moja Megi połyka średnio w mieście około 11/100 i do tego leję benzyny za 70 zł.na dwa miesiące.

I to jest normalne spalanie jak u mnie. A nie 9 miasto. Chyba Koło.

11 LPG na zatłoczone miasto typu 3-miasto to normalny wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A u mnie wyglądało to tak:

Instalacja: Stag Qbox

Trasa codzienna: Gdynia-Sopot-Gdańsk i z powrotem. (w jedną stronę 100% jazda miastem.w drugą 25% miasto reszta obwodnica 3miasta).

Po założeniu instalacji spalanie przez około pierwszy rok wynosiło 8,5-9,5 L/100 km, teraz po 4 latach po założeniu instalacji wynosi 10,5-12 L/ 100 km.

Kiedyś robiłem 430-450 km na całym zbiorniku, a teraz 380-400 km. Styl jazdy taki sam, przeglądy robię regularnie co 15 tys km w warsztacie, gdzie zakładałem instalację.

Czy macie jakieś pomysły skąd taki wzrost zużycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!