Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolki Serv, stop, ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam problem z moją Renatą. Coupe 1.6 16V 2000 rok. Nagle na desce wyskoczyły mi prawie wszystkie możliwe kontrolki, otóż serv, stop,ręczny,abs, w tym samym czasie straciłem możliwość otworzenia okna od strony pasażera, a tylne gdyż też sa elektryczne raz sie otwierają, a raz nie. Do tego nie działa mi kontrolka od zapientęgo pasa kierowcy. Nie mam pojecia co to może być. Mechanik rozkłada ręcę. Zanim jednak wybiorę się do elektryka, chciałbym otrzymać od was jakieś podpowiedzi. To mój pierwszy temat, więc liczę na zrozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz akumulator pod podszybiem z lewej strony jak patrzysz na wprost silnika to tam dokładnie z lewej strony powinna być czarna skrzynka i to w niej będzie problem. Nie pamiętam jak ona się nazywa ale to chyba skrzynka bezpieczników (są tam duże bezpieczniki). Dobrze, że tylko ci to świeci bo możesz pewnego dnia w ogóle nie zapalić. Woda się tam zapewne dostała i zaśniedziało wszystko. Ale pierw sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolki ABS i Serv się pojawiały i gasły prawdopodobny powód pęknięte zębatki ABS z przodu, chociaż clip wskazywał tylne lewe koło, po wymianie zębatek ABS i Serw zgasło i na razie się nie pojawiło. Nim doszło do wymiany tych zębatek, czasem do kompletu dołączały się okresowo Stop, Ręczny i brak wskazań prędkościomierza. Co jest przyczyną, nie doszedłem, ale poskutkował sposób podany tu przez kogoś na forum - w czasie jazdy wyłączenie i włączenie na chwilę zapłonu (oczywiście przy zdjętej nodze z pedału gazu). Po włączeniu zapłonu kontrolki zgasły i na razie jest spokój. Może tu też to poskutkuje.

Parę lat temu miałem zalane (z topniejącego śniegu) przyciski do sterowania otwieraniem szyb w drzwiach kierowcy i też działy się różne cuda, pomogła kontrola wszystkich po kolei bezpieczników w kabinie - ostatni kontrolowany był spalony (opis jego nie kojarzył się z tymi anomaliami), po jego wymianie wszystko wróciło do normy - więc też sprawdź bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie nawet na chwile te kontrolki nie znikają, a prędkościomnież działa zawsze prawidłowo, bezpieczniki w kabinie sprawdzone, więc to chyba nie ich wina. Zębatki wyglądają dobrze, czyściłem też czujniki.

 

Dodano: 05 cze 2017 - 18:09

Pawelosek dzięki wielkie, winowajcą tych kontrolek był bezpieczniczk w podzybiu drugi od dołu 60A. Wielkie piwo dla Ciebie, a co do szyby kierowcy, to też była to wina bezpiecznika, nie pamiętam ktorego, ale ważne, że działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja dziś też miałem przygodę z kontrolkami. Wróciłem z pracy autem, zostawiłem pod blokiem na godzinę i po włożeniu karty pojawił się sygnał dźwiękowy, kontrolki stop, (i), ABS, komunikat Awaria układu hamulcowego, a zamiast prędkości --. Auto dało się odpalić ale nie działało wspomaganie kierownicy. Przejechałem kilkanaście metrów, hamulce bez zarzutów. Zostawiłem auto na 2 godziny i po tym czasie po włożeniu karty wszytko ok, zero komunikatów. Płyn hamulcowy ciut poniżej maks, auto stało na płaskim terenie.

Megane III, 2009, 1.6, 110km. Jutro postaram się sprawdzić klocki, mają 58kkm ale auto jest raczej spokojnie użytkowane, głównie hamowanie silnikiem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!