Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słaba prędkość maksymalna i przyśpieszenie


zuk30

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem że silnik 1.4 ma prędkośc maksymalną ponad 170 km/h Mój Scenic maksymalnie jedzie 135 km/h i rozpędza się do tego bardzo długo i wolno. Obroty są niby wszystko jest OK ale jedzie się dramatycznie.

Co może być powodem takiego zachowania samochodu ?

 

 

Mam słabe sprzęgło i widze w tym powód ale mi ktoś "mądry" powiedział że wymiana sprzęgła nie przywróci mi większej prędkości i powód musi być inny?

jakies pomysły, od czego mam zacząc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na porządną diagnostykę oraz polecam wizytę na hamowni. 135 km/h to jest jakaś tragedia. Prawdopodobnie masz jakąś usterkę (i być może nie jedną) bo nie sądzę aby silnik był w aż tak opłakanym stanie. Trzeba diagnozować i dobrze było by sprawdzić moc i przyczynę jej utraty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz od nowości ?? Przebieg niewielki ??? .

Wymiana filtra paliwa, powietrza, świec, kontrola szczelności układu dolotowego oraz stanu hamulców i sprzęgła - to podstawowe czynności poprawiające parametry użytkowe silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

od nowości nie, sprowadzony z Niemiec z przebiegiem 96 tyś W zasadzie chodził OK po sprowadzeniu. Gdy zaczął nierówno pracować silnik /po sprawdzeniu na CPILie / wymieniłem jedną cewkę i potencjometr pedału gazu - bo takie pokazywał błędy.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Żona nim normalnie jeżdzi do pracy. ale jak ja się przejechałem po normalnej drodze to dramat z tą prędkością i przespieszeniem. Chwilowo nie mam kasy na jakąs diagnostykę w ASO czy jak słyszę hamownię i szukam samemu jakiegoś rozwiązania tego problemu.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Może faktycznie trzeba by wymienić filtry, świece, może pozostałe cewki ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7, 5.9, 5.13 - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dawanie po garach" tu raczej nic nie da chyba ze mysz siedzi w wydechu :mrgreen: .

Jak nie masz kasy na diagostyke to pozostaje sprawdzenie świec (wykręć i zobacz w jakim są stanie) filtr powietrza też nie zaszkodzi wymienić.

Dolot nieszczelny nie wpłynąłby bardzo na vmax w tym silniku. Zła kompresja też raczej dawałaby jakieś inne oznaki poza mocą.

Jeżeli nie ma innych objawów to jednak podjechałbym podpiąć pod clipa bo inaczej to będziesz szukał w ciemno.

Sprzęgło musiałoby się mocno ślizgać (w sumie to cały czas) żeby aż tak ograniczać prędkość maksymalna

Edytowane przez tomqu86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut zamówiłem świece i filtry, od tego zacznę, bo to wymienię sam i niewiele to kosztuje.

Jak się nic nie poprawi to wymiana cewek /póki co wymieniłem jedna bo tak pokazała diagnostyka przy nierównym działaniu silnika/, na koniec zostawię diagnostyke w ASO /bo pewnie ze 200 zł wezmą za podłączenie i znalezienie problemu/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!