Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzeglo alternatora


Seba89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam meganke ii 1.9 dci 120 km, chcialem sie spytac czy na alternatorze wtstepuje sprzeglo jednokierunkowe czy nie, jedni mowia ze tak a inni ze nie. W karalogach jest tylko alternaror jako czesc wymienna a zadnych sprzegielek niema

Dlatego tak jak w temacie jest to sprzeglo czy to kolo alternatora jest beZ sprzegla czyli na sztywno?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również podłączam się pod pytanie, tyle że odnośnie sprzęgła alternatora w Megane II 1.6 16V 2003 r.

Udało mi się jedynie wyczytać że występują sprzęgła OWC - czyli właśnie te jednokierunkowe; oraz OAD - pozwalające na niewielki kąt obrotu w kierunku przeciwnym.

Niestety nie potrafię rozpoznać.

Zakupiłem ostatnio używany alternator (bo w starym całkowicie zatarło się koło pasowe) i okazało się że wewnętrzny, czarny pierścień wewnątrz koła pasowego jest uszczerbiony. Zamieszczam fotografię tego alternatora.

Bardzo proszę o informację jaką rolę pełni ta zewnętrzna część pierścienia sprzęgła i czy można na takim alternatorze jeździć.

Pozdrawiam serdecznie

post-44408-0-17355600-1496661927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko wiem w mojej megi nie wystepuje sprzeglo na alternatorze, pojechalem do serwisu renault i mi powiedzieli ze w mojim aucie fabrycznie na sztywno jest to robione, i rzeczywiscie przy okazji wymiany kola pasowego wsadzilem tel z kamerka i nie ma tam zadnego sprzegla.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje się w sprawie alternatora, którego zdjęcie wrzuciłem w poprzednim poście?

Jak na razie jeżdżę z takim alternatorem i cały czas nasłuchuję podejrzanych dźwięków. Kilka razy zdarzyło mi się usłyszeć takie lekkie, niezbyt głośne wysokie wycie podczas redukowania biegów. Nie wiem czy to sprawa tej wady (uszkodzenia) altka, czy tak właśnie działa wspomniane sprzęgło. Bo może dopiero teraz to sprzęgło działa jak należy, a dźwięk świadczyłby o wyrównywaniu obrotów układu.

Nie mam pojęcia. Byłbym bardzo zobowiązany gdyby wypowiedział się ktoś kto ma większe pojęcie na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!