Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obciążenie haka / nacisk na hak


Rms

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup platformy do przewożenia 4 rowerów firmy Amos tytan. Auto, które mam (ale kupione jako używane) miało już wcześniej założony hak. Istotne jest przy zakupie takiej platformy posiadanie wiedzy na temat maksymalnego nacisku na hak. Ponieważ ja tego haka nie zakładałem nie wiem jakie może być tam obciążenie (nie mam do niego dokumentacji). Przy haku nie widzę żadnej tabliczki znamionowej ale wtyczka od elektryki ma na pokrywie napis Renault więc hak jest prawdopodobnie zakładany u dealera. Moje auto to Renault Grand Scenic 2004 dci 1,9. Czy macie może pojęcie jaki mogę mieć maksymalny nacisk na hak lub ma ktoś może zamontowany hak od Renault bo wtedy parametry mogły by być takie same?

W dowodzie rejestracyjnym jest tylko info o masie przyczepy ciągnionej. Platforma, którą chcę kupić waży 20 kg i może zabrać maksymalnie 60 kg czyli w sumie z 4 rowerami maksymalnie może ważyć 80 kg. Myślę, że hak bez problemu powinien taki nacisk wytrzymać ale wolę zapytać na forum bo może ktoś ma już z tym jakieś doświadczenie lub wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowany w MII oryginalny, odkręcany hak brink'a i na tabliczce jest info o max nacisku 60kg. JAk szukałem haka na allegro to widziałem, że haki do SII miały 75kg nacisku na tabliczkach.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem, że nie ma u mnie tabliczki znamionowej na haku, który już był na kupionym aucie. Jak wymieniałem złącze tego haka to okazało się, że tabliczka jest na tej belce do której hak jest zamontowany. Można ją odczytać jak się wejdzie pod auto i zajrzy nad zderzak, sprawdź może też gdzieś tam ją masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!