Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Piszczące sprzęgło


bartek283

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem :)

Nie znalazłem na forum podobnego tematu, więc zakładam nowy.

Problem pojawia się wyłącznie w gorące dni (zimą nie ma z tym problemu) przy poruszaniu się w mieście (czyli podczas częstszego używania sprzęgła). Wówczas w całym zakresie wciskania pedału coś piszczy jakby otwierać stare drzwi. Oczywiście im wolniej puszcza się pedał, tym mocniej piszczy i odwrotnie. Dodatkowo można też wtedy wyczuć niewielkie tarcie. Z niezależnych źródeł (serwis oraz mechanik) wiem, że samo sprzęgło oraz współpracujące z nim podzespoły są sprawne. Smarowanie WD40 oraz smarem silikonowym wszelkich śrub, łączeń itp. nie pomaga, a nawet jeżeli pomaga, to tylko na kilka minut, a potem wszystko wraca do stanu poprzedniego. Za smarowanie brał się również serwis, ale też bez efektów. Szukam pomysłów co z tym zrobić, bo już od trzech sezonów strasznie męczy mi ucho, przez co fatalnie się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj jeździłem, jest mokro, wilgotno i nie ma problemu - nic nie piszczy, nie jęczy, wszystko chodzi gładko. Kilka dni temu był upał, sucho i pedał strasznie piszczał. No właśnie - myślę, że pedał, bo nie ma znaczenia czy silnik włączony, czy wyłączony. Po prostu przy częstym używaniu gdzieś coś ma duże tarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja mam ten sam problem. Megane IV Grandtour 1,33 140KM kupione czerwiec 2019 , obecny przebieg ok. 15.000 km. Walczę od jesieni 2019 z piszczącym sprzęgłem. Jak auto jest zimne jest OK, zaczyna piszczeć po przejechaniu 20-30km. Kupiłem auto w Renault Kabziński Piotków i tam podjąłem próby naprawy. Pierwszy raz smarowanie  - nie pomogło, drugi raz wymiana pompy sprzęgła – tez nie pomogło. Po raz kolejny chciałem się umówić na naprawę  - niestety Pan w serwisie powiedział że ten tym tak ma i musi skrzypieć !!!. Niewiarygodne.  

Sprawa jest bardzo irytująca bo każdy wyjazd w dłuższą trasę powoduje u mnie stres, piszczące sprzęgło mnie wykończy. Wcześniej jeździłem 12 letnią KIA CEED i nie miałem żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pisk pedału sprzęgła, czy pisk tarczy sprzęgła?

Mi w MII też piszczał pedał sprzęgła. Wszystkie elementy ruchome zlałem smarem ceramicznym aż kapało. Przez dwa lata ani spróbował pisknąć. Później auto sprzedałem.

Obecnie mam MIV z tym samym silnikiem i mocą, ale narazie plagi egipskie mnie omijają. Jedynie to pisk hamulców (sam zrobiłem czyszczenie zacisków przód) i akumulator. Tydzień postoju (ze względu na koronę) i Aku dentka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  trudno mi oszacować czy to  pisk tarczy sprzęgła czy sprzęgła. Jak auto jest zimne jest OK, zaczyna piszczeć (skrzypieć) po przejechaniu 20-30 km i skrzypi jakby otwierał stare drzwi. Auto ma niecały rok, jest na gwarancji więc nie będę nic z nim robił  - od tego jest serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!