Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padł silnik 1.4 16V K4JD740 98KM - czy pasuje inny 98KM?


katurbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Padł mi w Megance 2007 silnik 1.4 16V 98KM, nadziałem się na minę, coś było już w nim wcześniej robione, aktualnie kompresja jest tylko na 2 cylindrach, silnik najlepiej wymienić. Kod silnika to K4JD740. Pytanie: czy muszę wymienić na identyczny motor (w zasadzie pasuje tylko z Meganki 2 po lifcie) czy wejdzie jakikolwiek benzyniak 1.4 16V 98KM?

Pozdrawiam i dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Temat był podejmowany ale problem na forum nie rozwiązany ;Silniki 1.4 K4J 730 i K4J 732 - różnice

-Poczytaj temat; Wymiana silnika 1,4 16v K4J

-Kompresja jest tylko na 2 cylindrach, silnik najlepiej wymienić - napisałeś.

Bardzo szybko podjąłeś decyzje, a może wystarczy ;

wymienić pierścienie tłokowe, zregenerować gniazda w głowicy, splanować głowicę i zamontować nowe zawory.

Trzeba zdemontować głowicę, wyjąć tłoki, ocenić gładzie, wałki rozrządu i panewki .

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wątek się kończy zapytaniem o różnice między 730 a 740, ja mam ten drugi, dodatkowo z literą D, były tylko 2 na allegro, jeden okazał się niesprawny i aukcja usunięta.

 

Dodano: 08 cze 2017 - 17:33

Jeszcze nie podjąłem decyzji, ale tak mi doradzili znajomi mechanicy. Ojciec mówi, że chcą iść na łatwiznę, że też może by warto było zrobić silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki w zasadzie są takie same, różnice polegają raczej na jego osprzęcie, innej przepustnicy, a tym samym innym kolektorze dolotowym. Mogą być różnice w obudowie sprzęgła, a tym samym innym mocowaniem. Pamiętaj, kupując używany silnik nigdy nie wiesz w jakim on jest stanie. Najlepiej kupować silnik, który można odpalić w samochodzie.

Skłaniał bym się raczej do tego, żeby remontować to co masz. Koszty mogą być takie same jak nie niższe.

Znajdź mechanika, który się tego podejmie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!