Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dlatego nie lubię systemów bezkluczykowych


lukwisz

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie dotyczy to Renault ale myślę, że dokładnie tak samo można ukraść dowolne auto bezkluczykowe.

 

http://m.trojmiasto.pl/kryminalne/W-minute-ukradli-auto-z-parkingu-centrum-handlowego-n113570.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą chcieli ukraść, to nie ma znaczenie system bezkluczykowy, czy milion zabezpieczeń.

Będzie zlecenie na auto, to auto zniknie.

Kilka lat temu sąsiadowi próbowali ukraść CR-V, wciągając go na lawetę, nawet nie próbowali otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, albo się zepsuje, albo ukradną, jak się nie ma, to się zawsze coś wymyśli i wmówi sobie, że jest niepotrzebne.. maluchem też można byłoby jeździć do dzisiaj, silniki mocniejsze też niepotrzebne bo i tak nie ma gdzie jeździć, klima niepotrzebna bo są szyby, elektryczne otwieranie szyb też niepotrzebne bo można sobie palce przyciąć, centralny też niepotrzebny bo jak sam zamknę kluczykiem to będę wiedział, że zamknięte :lol:

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:applause:^^

nic dodać nic ująć...

No może tylko tyle, że trudno by mi było przesiąść się na stałe do auta bez tych bajerów, jak właśnie Hf, klimatronik, ASR/ESP,CZ,el. szyby, czujniki zmroku i deszczu, a przede wszystkim z ręcznym hamulcem postojowym.

Czasami muszę takim autem jechać i już niejednokrotnie ruszałem z zaciągniętym hamulcem, a przy wysiadaniu zauważałem, że auto powoli się toczy, bo nie jest zaciągnięty.

 

Co do przedstawionego w 1 poście artykułu:

Moim zdaniem bardziej niebezpieczne od systemu bezkluczykowego, jest odpowiedź na pytanie w mini ankiecie pod artykułem:

"Czy masz w swoim samochodzie dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe?"

By z ciekawości zobaczyć obecne wyniki trzeba na to pytanie odpowiedzieć.

I już do bazy danych serwera leci co mamy, albo czego nie mamy w swoim aucie (nawet tym z kluczykami) i wszystko co jest potrzebne, by serwer odpowiedział na nasze żądanie "pokaż wyniki" czyli hasch, Ip i inne bajery mogące ułatwić lokalizację gdzie takie auto się znajduje.

Na tej podstawie bardzo łatwo przez odpowiednie skojarzenie faktów wynikających z obserwacji dowiedzieć się które to dokładnie auto.

(właśnie na takich informacjach z serwera i za pomocą odpowiednio napisanej strony internetowej, osobiście udało mi się ustalić 2 wandali, którzy uszkodzili elementy mojego kesza GC.

A nie mam nic wspólnego z pionem śledczym.)

Wypisywanie takich informacji otwartym tekstem na forach także nie służy podniesieniu bezpieczeństwa naszych aut.

A jak się cos stanie to szukamy winy w elektronice i układach auta.

Ta beemka z artykułu nie była przypadkowo skradziona.

Zapewne już dłużej była w polu zainteresowania, czekali tylko na okazję kiedy to najłatwiej zrobić

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tego nie lubię dlatego, że to kolejny elektroniczny badziew, który może się zepsuć ;)

miałeś i wiesz. W stylu nie znam się a sie wypowiem. Masakra.

 

Dodano: 14 cze 2017 - 23:32

Taa, albo się zepsuje, albo ukradną, jak się nie ma, to się zawsze coś wymyśli i wmówi sobie, że jest niepotrzebne.. maluchem też można byłoby jeździć do dzisiaj, silniki mocniejsze też niepotrzebne bo i tak nie ma gdzie jeździć, klima niepotrzebna bo są szyby, elektryczne otwieranie szyb też niepotrzebne bo można sobie palce przyciąć, centralny też niepotrzebny bo jak sam zamknę kluczykiem to będę wiedział, że zamknięte :lol:

Nic dodać nic ująć :) Ok bajery są fajne. Teraz nie wyobrażam sobie samochodu bez 6 biegu, automatycznego ręcznego hamulca, brak automatycznych świateł czy normalnego kluczyka do otwierania. Są bajery w stylu czujnik deszczu które częściej działają jak chcą ale takich niedoróbek jest mało w porównaniu do całości. Po co my wychodziliśmy z jaskini ? :) PS. nowa technologia typu tfsi czy tsi też nie dobra jest. Trzeba znać umiar

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co Wy tu wypisujecie, zastanówcie się trochę...:blink:

Pisząc o HF dałem Wam do zrozumienia, że jestem na "nie" do wszystkich nowinek w autach, tak? Jeśli tak to gratuluję potężnej wyobraźni. O TO CHODZI, temat o HF, wspomniałem o HF, a Wy sobie dopisujecie jakieś dziwne historyjki.

Ja nie wiem czy tak trudno przyjąć do wiadomości, że jednemu coś się podoba, a drugiemu nie? Trzeba jechać taką szyderą? Wrzućcie na luz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem następne po Twoim posty, zastanowiłem się i niestety nie stwierdzam w nich nic wyśmiewającego jak to stwierdziłeś:

Fajnie, że się pośmialiście..

W swoim poście także wyraziłem TYLKO I WYŁĄCZNIE swoje subiektywne zdanie na ten temat, z poszerzeniem o inne bardzo wygodne układy, które w codziennym użytku sprawdzają się rewelacyjnie i nie wyobrażam sobie współczesnego auta bez nich, a komuś też mogą TEORETYCZNIE przeszkadzać. (przykładowo na ręcznym elektrycznym i z ESP nie można sobie zimą bokami polatać. Takie argumenty też już czytałem w podobnym temacie. No nie można ale to nie jest akurat moim priorytetem skoro sceniola posiadam)

Niemniej nie obrażam się na resztę świata za zdanie odmienne i nie grożę zaprzestaniem pisania czegokolwiek.

Uwypukliłem także nadmierną pokusę chwalenia się tym co posiadamy (sam to robię niejednokrotnie) i jak to może w prosty sposób wpływać na bezpieczeństwo naszych aut.

Myślę, że to normalne i relatywnie zdrowe podejście do dyskusji i przedstawienia swojego zdania w rzeczonym temacie.

Takie właśnie (także subiektywne) wnioski wyciągnąłem po zalecanym zastanowieniu.

 

Bardziej zaczepny uważam pierwszy post. Można go odczytać w ten sposób:

Popatrzcie jakie badziewie posiadacie, jeśli nie macie kluczyków.

Skroili beemke, bo miała Hf, gryźcie się z tym problemem.

(czyżby danie upustu frustracji?)

Mnie to nie rusza.

Widocznie ktoś na już, albo na wczoraj potrzebował auto z takim systemem i właśnie tej marki by poszpanować, więc poszło na nie zlecenie.

Niestety (albo stety) my posiadamy :FRANCUSKIE BYLE CO" i na to popyt jest znikomy.

Jeśli "kroją" to pojedyncze sztuki, te bardziej "przypudrowane" i co jakiś czas.

Z tego też powodu bardzo wyraźnie i głośno popieram tych, którzy psioczą na francuskie auta, a Renówki szczególnie.

Mam z tego wymierną korzyść i nie zależy mi, by te auta stały w rankingu wyżej jak ...vageny.

I tak wiem co posiadam, jak jest wypasione i co to potrafi. Nikogo do marki czy też wypasu w elektronikę nie mam zamiaru przekonywać.

Dorośnie do tej decyzji, sam zrozumie jak głeboko był w lesie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!