Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie oleju litr na 100 km


mpzajas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest dużo wątków na ten temat ale nigdzie nie pisze o tak dużym problemie jak mój .

dlatego postanowiłem założyć nowy temat .

 

Proszę o radę w sprawie bardzo dużego spalania oleju samochodowego , zużywa litr oleju na każde 100 km .

Samochód bardzo mocno kopci raz biały dym a za chwilę czarna smoła .

 

autko jest mi bardzo potrzebne do codziennego użytkowania , przebieg jest oryginalny 190 tyś (2005r.), jest to krajowy model (przebieg potwierdziłem sobie w serwisie )

Wyczyściłem EGR Wymieniłem Odmę ,

na tym forum wyczytałem że pobieranie oleju to najprawdopodobniej turbo ,ale gdybanie bez potwierdzenia może mnie kosztować przynajmniej 1000 zł .

stąd moja prośba o radę .

Równie dobrze może być silnik do wymiany lub remontu a to kolejne tysiące .

Autko zbiera się dobrze , silnik nie stuka , wycieków raczej również nie ma .

Jeśli muszę coś jeszcze opisać co pomoże w diagnozie to postaram się to uczynić , ale nie wiem jakie informacje będą pomocne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego zakładu w Monowicach byłem tak kilka razy właśćiciel przekłada terminy telefonów nie odbiera .Pewniejsi są ci ze Skody w Rajsku i są solidni .Sprawdzone to mam .Nie daj Boże fachowców od diesli z Bestwiny .Zapłacone nie zrobione naprawiałem tam lata temu wtryski zapłacone za 2 zrobiony 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możliwe wogóle żeby turbina wysysała cały olej w tak szybkim czasie czy może w komorze silnika jest jakaś mega nieszczelność i wszystko spala się tam ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko zbiera się dobrze, silnik nie stuka, wycieków raczej również nie ma - napisałeś .

Trzeba wejść pod auto i z całą pewnością wykluczyć wycieki ( simmering wału od strony sprzęgła, misa olejowa, intercooler, odma-wymieniona a co z zaworem odmy, magistrala olejowa turbo ).

Możliwe w ogóle, żeby turbina wysysała cały olej w tak szybkim czasie???

Turbina zużyta potrafi w momencie ( a nie na dystansie 100 km ) wyssać cały olej z misy i wtłoczyć do komór silnika i zatrzeć silnik.1.9 dci 120 KM po samo zapłonie?

Należy udać się do kumatego mechanika aby sprawdził ;

-czy dmucha mocno z odmy, czy odma była zasyfiona olejem ??

-stan turbiny ( luzy, czy jest sucha czy mokra? )

-stan świeć żarowych, stan rozrządu (Samochód bardzo mocno kopci raz biały dym a za chwilę czarna smoła )

-pomierzyć ciśnienie oleju na zimnym i gorącym silniku ( pompa oleju, stan panewek )

Raczej nie jeździć, tylko jak najprędzej udać się do mechanika aby zapobiec awarii.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina zużyta potrafi w momencie ( a nie na dystansie 100 km ) wyssać cały olej z misy i wtłoczyć do komór silnika i zatrzeć silnik.

Należy udać się do kumatego mechanika aby sprawdził ;

-czy dmucha mocno z odmy, czy odma była zasyfiona olejem ??

-stan turbiny ( luzy, czy jest sucha czy mokra? )

-stan świeć żarowych, stan rozrządu (Samochód bardzo mocno kopci raz biały dym a za chwilę czarna smoła )

-pomierzyć ciśnienie oleju na zimnym i gorącym silniku ( pompa oleju, stan panewek )

Raczej nie jeździć, tylko jak najprędzej udać się do mechanika aby zapobiec awarii.

Wycieki były by widoczne w garażu - nie ma ani jednej kropli oleju

Odma była mocno zalana olejem - wymieniona na nową

turbiny nie wykręcałem , na zewnątrz jest sucha

świece nie sprawdzone ale świeci błąd check injection , więc będzie któraś do wymiany ,

ciśnienie pomierze jak znajde dobrego mechanika ,

ostatni u którego byłem gdybał nad tyloma rzeczami że kilka tyś by mi brakło na naprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wygląda raczej na turbinę. Trzeba ściągnąć przewód co idzie z turbiny do IC zobaczyć jaki jest luz na ośce i ile jest oleju w przewodzie. Jak będzie tam dużo oleju dalsza jazda grozi samozapłonem i uszkodzeniem silnika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor odmy sprawdzony wizualnie i wyczyszczony , membrana na swoim miejscu

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/

W sobotę najwcześniej dam radę zobaczyć na intercooler.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jesli ktos jeszcze ma jakies sugestie to prosze pisac , chętnie wyslucham opini.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Turbina jakby brała tyle oleju to by byl samozapłon i koniec. Także ja bym turbine odpuścił. Sprawdź sobie sprężanie na zimnym i ciepłym silniku. W 1.5 dci w scenikach 82 km miałem taki przypadek, że tłok na 4 cylindrze wypalił się ;o Z tym, że miał przejechane 490 000 km. W 1.9 o takich rzeczach nie słyszałem. Lecz objawy mi się zgadzają, auto normalnie jezdziło, normalnie odpalało tylko jedną świece spalało właśnie na tym cylindrze. Reasumując : Sprawdź sprężanie ( zwróć uwagę na stan świec czy nie są w oleju ). Zobacz czy autko bardziej nie kopci na zimnym, jak po zagrzaniu. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko zbiera się dobrze, silnik nie stuka, wycieków raczej również nie ma .

Po odpowiedziach mpzajas wnioskuje, że uszczelniacze zaworów są w dramatycznej sytuacji i olej jest spalany w komorach silnika plus ewentualnie pęknięte/zużyte pierścienie olejowe tłoków.

W wyniku spalania oleju i paliwa powstaje czarny dym

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza zapadła silnik do wymiany .

Sprężanie tragiczne na jednym z cylindrów 14 .

Silnik nie do uratowania . Muszę zakupic nowy .

I tu mam prośbę jak mam znaleźć jaki mam silnik . Jest ich kilka rodzaji w tym roczniku .

Edytowane przez mpzajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno temu vw 1.6td który łykał też litra na setke i przyczyną była turbina ,nieświadom możliwości rozbiegania jeździłem tak z 5k km.Gdyby tylko głowica była do roboty to robić, a jak chcesz silnik to bierz 130km, razem z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!