Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl
dreq02

Megane III phII Megane 3 lift 3 - spora zmiana wyglądu za kilka zł

Recommended Posts

blake    4

Macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na ulepszenie samochodu wizualnie z zewnątrz czy też wewnątrz :-D ?? Bo już chyba nie mam co robić ... klamki wew. podświetlane są, podświetlenie w czasie jazdy pod nogami są, paski są ... co jeszcze ?

darekgt    5

Kolego myślę nad lotką na klapie bagażnika na (alledrogo jest za 199zl) oczywiście trzeba jeszcze część polakierować ale wygląda to pięknie, jutro jadę do serwisu olej wymieniać to podpytam się w lakierni jaki będzie koszt pomalowania i założenia. 

Testral    6
Posted (edited)

Blake, najłatwiej odmienić wnętrze poprzez zmianę listwy ozdobnej i kratek nawiewów. Ja już czwarty komplet montuję: najpierw były takie zwykłe, brązowe, potem grafitowe, potem carbonowa i srebrne kratki, teraz srebrna i srebrne kratki. I mam radochę za każdym razem. Ty masz gorzej, bo masz wersję FFR i trochę żal dekompletować te koguty, ale na jakiś czas przecież można a mała odmiana nie zaszkodzi. Może srebrne nawiewy sobie zamontuj, do tych brązów będzie pasować i rozjaśni wnętrze, tym bardziej, że masz srebrne elementy na kierownicy.

Edited by Testral

blake    4

Nie, takie wymiany sobie daruje bo to bez sensu wydawać hajs, a wszystko ładnie się zgrywa w tej wersji, wymienię nawiewy, które są w połysku pod kolor reszty (rączek, listwy ozdobnej, listwy tunelu) to będzie troszkę się nie zgrywało, także daruję sobie, taka wersja i nie ma co psuć i ciągnąć się w koszta, nawet jakbym chciał to musiałbym wymieniać  wszystko a stracę logo kogucika z listwy ozdobnej a to duża strata ^^ Wolałbym jakieś propozycje od siebie nie wymiana tego czy tego, tylko coś od siebie, wiem, że na pewno kupię te osłonki ładne z chin aluminowe na bolec co się zamek w nie zatrzaskuje jak się drzwi zamyka, o takie bajery mi chodzi.

Testral    6

No to zasugeruję jeszcze zmianę koloru konsoli środkowej, tej w której są radio i klimatronik. Ja będę oklejał folią i zobaczymy jak wyjdzie. Zastanawiam się tylko na jaki kolor, ale pewnie skończy się na czarnym połysku.  Mam drugą konsolę do testów, także się pobawię.

blake    4

No to już jakaś myśl :-D obok jest taka listwa połączona z tą konsolą (ta nad schowkiem), troszkę mam ją zjechaną można by było obkleić ją jakoś, tylko na jaki kolor?

darekgt    5

Byłem dziś w serwisie ale niestety wszyscy lakiernicy na urlopie heheh. Nie dowiedziałem się jaka by była cena polakierowania i założenia spojlera na klapie bagażnika. 

blake    4

A po co z tym iść do serwisu, kup normalnie spojler i zawieź do kumatego lakiernika, dobierze Ci kolor i założycie, ja tak robiłem z innymi elementami ... i przynajmniej za przyzwoite pieniądze.

darekgt    5

Tak, z tym że jak zaczną kręcić w klapie dziury to gwarancja przepadnie, ale z lakierowaniem to będzie trzeba zrobić tak jak mówisz a założenie elementu przez serwis.

Lelupi    18

Spokojnie, bez obaw o dziury.

Jeżeli spojler z gamy fabrycznej, to jest klejony do nadwozia.

blake    4

Podeślesz linka do tego spojlera ?

darekgt    5
Posted (edited)

http://allegro.pl/renault-megane-3-iii-hb-mk3-spoiler-spojler-daszek-i6917223947.html

Nie wiem w jaki sposób on jest mocowany, jeżeli tylko klejony to lipa bo możne odfrunąć czytałem gdzieś o takich przypadkach. 

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz bo w alledrogo nie widzę żeby ona była dzielona na pół, jest jako jedna całość, a tutaj:http://www.ecoplast-access.com/7711425368.pdf jest oryginalna ale koszt w aso około 700zl + lakierowanie + montaż to można liczyć że drugie tyle podejrzewam. Ale szczerze mówiąc kozacko to wygląda, widziałem na czarnej Megane III taką jak ja mam i naprawdę robi wrażenie i zmienia ten jajowaty tył.

Edited by darekgt

konwil    7
12 godzin temu, darekgt napisał:

(...) jeżeli tylko klejony to lipa bo możne odfrunąć czytałem gdzieś o takich przypadkach. 

Taki przykład: w Megane II była akcja serwisowa dla autek kombi, bo plastikowy - nazwijmy go - spojler klapy bagażnika odpadał (w trakcie jazdy). Podklejano go wówczas od spodu dodatkowymi łapkami i już miał się trzymać (klejem do szyb, czas schnięcia kilka godzin). Oczywiście pierwotnie to on był przykręcony, ale widocznie niewystarczająco solidnie. Nie ufałbym tylko klejonemu takiemu jw. elementowi.

toudi777    0

Blake mógłbyś zrobić fotę jak świecą u Ciebie te ledy od świateł dziennych??

Edited by toudi777

blake    4

jutro bo dziś już na[ciach] jestem