Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dwumasa...a może nie.


robeko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Może najpierw opiszę autko...

silnik 2.0 dci, przejechane w sumie 240k km. Użytkuję auto od 2013r. miało wtedy udokumentowane 180k km. Jak je oglądałem u sprzedającego... zastanawiał mnie sposób rozruchu silnika... tak jak by coś dodatkowo obciążało rozrusznik... sprzedający i serwis w salonie Renaul zapewnił że przy tych silnikach to raczej normalne... dodatkowo zastanowił mnie pedał sprzęgłą ... bardzo krótkie półsprzęgło...

Na dzień dzisiejszy w czasie jazdy nie występują żadne dziwne dźwięki... biegi wchodzą tak jak trzeba. Ale jak za kierownicę wsiądzie ktoś inny to strasznie szarpie samochodem... wręcz nie potrafi nim jeździć... Ja też muszę bardzo płynnie operować pedałem żeby było OK choć żaden ze mnie Kubica... problem się pogłębia... w tej chwili sprzęgło zrobiło się prawie "zero jedynkowe", ale wogóle się nie ślizga... na żadnym z biegów... proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Na początku napisałem o dziwnym odpalaniu silnika bo usłyszałem w jakimś programie motoryzacyjnym stwierdzenie że "może" to być obiaw kończącej się dwumasy... ale w tym temacie od 4 lat nic się nie zmieniło... odpala dziwnie ale tak samo jak kiedyś ale odpala...

 

Dzięki z góry za pomoc i chęci

 

Pozdrawiam

Robeko

P.S.

Proszę o polecenie jakiegoś warsztatu w okolicach Legnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie You Tube;

"odpala dziwnie ale tak samo jak kiedyś ale odpala..." - odpalać należy na wyciśniętym sprzęgle,

i zwiększając obroty silnika zwalniać płynnie nacisk na pedał sprzęgła.

Do najczęstszych objawów zużycia koła dwumasowego należą:

-hałas i stukanie pochodzące z silnika podczas włączania i wyłączania zapłonu,

-drgania wydobywające się z okolic silnika podczas pracy na biegu jałowym, również przenoszone na karoserię (odczuwane drżenie nadwozia),

-nierówna, przerywana praca silnika,

-wszelkiego rodzaju hałasy i stuki wydobywające się z okolicy skrzyni biegów,

-szarpanie auta przy ruszaniu

-brak możliwości płynnego ruszenia oraz zmiany biegów

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy... uprzedzam, żaden ze mnie mechanik...

Z tych objawów które podałeś można zostawić ci najwyżej te (ale pod pewnymi warunkami):

-szarpanie auta przy ruszaniu - jak ktoś nie zna auta

-brak możliwości płynnego ruszenia oraz zmiany biegów (ze zmianą biegów w czasie jazdy nie ma żadnego problemu... czasem przy ruszaniu jest problem z "1"... ale wystarczy jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i bieg wchodzi

 

Najbardziej boli mnie ten brak półsprzęgła i to szarpanie..

Jeżeli reszta objawów nie występuje to może to coś innego...

 

Pozdrawiam

robeko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie sprzęgła ostatnie podrygi. Trzeba jechać do kumatego mechanika ( telefon w dłoń, internet oraz forum) i przy demontażu sprzęgła okaże się stan dwu-masy. Raczej nie warto regenerować dwu-masy - trzeba ten problem rozpracować. Warto rzucić okiem na zawór odmy i stan turbiny - będąc u mechanika

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
2 godziny temu, newfsw napisał:

 innych objawów padającego sprzęgła lub dwumasy brak

Ja mam 255 i zrozumiałe, że to pierwsza tarcza jest zjechana. Teraz zimą jest to bardziej zauważalne. Kolega wymienił tylko wysprzęglik i tarczę - ma luksus z przebiegiem 280.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!