Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

poziom rezerwy


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś narobili mi kłopotów na stacji paliw, zamiast diesla wlali mi benzynę. Autko było na czyszczeniu baku i jak twierdzą w serwisie ropy było po odliczeniu benzyny niecałe 8 litrów. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że komputer pokazywał jak patrzyłem wczoraj do przejechania 300 km. Pewien jestem że pokazywało na stacyjce 3 kreski paliwa (na 8 kresek - rezerwa nie świeciła). I tu mam pytanie czy przy 3 kreskach paliwa mogło być 8 litrów paliwa? Wydaje mi się że już by przy 8 litrach świeciła rezerwa. Ktoś coś może poradzić, chcę się upewnić zanim odbiorę auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

Nie, powiedziałem że ma lać 20 litrów gdyż były 3 kreski to przejeżdżałem i miałem tylko dolać trochę. Jak bym miał rezerwę to bym lał więcej.

lapka2.gif

 

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie myśląc jedna kreska to 7,5 litra więc przy trzech powinno być od 15 do 22,5 w zbiorniku + to co w układzie. Najlepiej zatankuj do pełna w podobnej sytuacji i zobaczysz.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie zatankowalem wczoraj 14 litrów plus 5 co wlali po spuszczeniu tamtego paliwa czyli w baku powinno być około 19 litrów. Jak wyjeżdżalem spod stacji świeciły się 4 kreski (przejechałem do domu około 2 km) i dziś od rana świecą się cały czas 3 kreski. Poczekam aż zejdzie do 2 kresek i będę wiedział. Taki mam przynajmniej plan.

 

Dodano: 23 cze 2017 - 21:59

No wczoraj zauważyłem jak paliły się 2 kreski, komputer pokazał zużytego paliwa 7,2 litra czyli zostało koło 12 w baku. Więc nie możliwe było wtedy żeby na stacji było w sumie 9 litrów, chcieli sobie przyciąć te parę literków ;). Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Najważniejsze, że auto ma się dobrze.

twierdzą w serwisie ropy było po odliczeniu benzyny niecałe 8 litrów

Nie znam się ale może nie da się odzyskać 100%? Z drugiej strony zastanawia mnie po co to w ogóle robić? Osobiście bym nie wlał do baku paliwa z odzysku po takiej przygodzie tylko zalał 100% czystego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!