Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

ManixMB    0

Witam,

Kilka dni temu w mojej Megance przestała się włączać klimatyzacja (klimatronic dwustrefowy). Pierwsza diagnoza u mechanika i podpięcie pod komputer wykazało błąd B1129 silnik przewietrzania. Problem jeszcze nie rozwiązany, bo auto odstawiam do warsztatu dopiero w piątek rano. Czy ktoś się spotkał z podobnym błędem?

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Krzychos    9

Podpinam się pod temat. U mnie sytuacja następująca: prawidłowo używana klima (staram się by zawsze była włączona wiedząc jak ważne jest dla kompresora jest systematyczne smarowanie) z dnia na dzień zdechła. Kompresor się nie załączał - pierwsza diagnoza z clipa : uszkodzenie, brak ciągłości obwodu elektrozaworu (uszkodzona cewka elektrozaworu- wkręcony w sprężarkę). Sam układ szczelny bez istotnych ubytków czynnika. Znajomy serwis niezrzeszony wymienił mi ten elektrozawór, do układu dobił nieco czynnika UV by po kilku dniach od naprawy skontrolować szczelność, dodatkowo wymienił bezpiecznik w skrzynce w komorze silnika bo po naprawie układ również nie startował. Radość z odzyskanej klimy trwała ledwie 2 dni - przestała działać jak poprzednio. Wróciłem do serwisu, Chłopaki sprawdzili poziom czynnika twierdząc, że gdyby było go za mało ciśnienie by się zmniejszyło i również z tego powodu klima może nie działać. Poziom OK, UV też nigdzie nie pokazał śladów wycieku i okazało się, że wywaliło bezpiecznik. Włączyli kolejny po chwili również go wywaliło a doświadczalnie włożyli zamiast 10A 15A i niestety ten również się pali. Ich diagnoza to zatarty kompresor. Boje się pomyśleć, że to faktycznie to bo oznacza to istotne wietrzenie portfela.

Proszę doświadczonych forumowiczów o opinię, może jest jeszcze jakaś bardziej błacha przyczyna tego stanu. Autko zadbane, bezawaryjne a tu taka muka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×