Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu w mojej Megance przestała się włączać klimatyzacja (klimatronic dwustrefowy). Pierwsza diagnoza u mechanika i podpięcie pod komputer wykazało błąd B1129 silnik przewietrzania. Problem jeszcze nie rozwiązany, bo auto odstawiam do warsztatu dopiero w piątek rano. Czy ktoś się spotkał z podobnym błędem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpinam się pod temat. U mnie sytuacja następująca: prawidłowo używana klima (staram się by zawsze była włączona wiedząc jak ważne jest dla kompresora jest systematyczne smarowanie) z dnia na dzień zdechła. Kompresor się nie załączał - pierwsza diagnoza z clipa : uszkodzenie, brak ciągłości obwodu elektrozaworu (uszkodzona cewka elektrozaworu- wkręcony w sprężarkę). Sam układ szczelny bez istotnych ubytków czynnika. Znajomy serwis niezrzeszony wymienił mi ten elektrozawór, do układu dobił nieco czynnika UV by po kilku dniach od naprawy skontrolować szczelność, dodatkowo wymienił bezpiecznik w skrzynce w komorze silnika bo po naprawie układ również nie startował. Radość z odzyskanej klimy trwała ledwie 2 dni - przestała działać jak poprzednio. Wróciłem do serwisu, Chłopaki sprawdzili poziom czynnika twierdząc, że gdyby było go za mało ciśnienie by się zmniejszyło i również z tego powodu klima może nie działać. Poziom OK, UV też nigdzie nie pokazał śladów wycieku i okazało się, że wywaliło bezpiecznik. Włączyli kolejny po chwili również go wywaliło a doświadczalnie włożyli zamiast 10A 15A i niestety ten również się pali. Ich diagnoza to zatarty kompresor. Boje się pomyśleć, że to faktycznie to bo oznacza to istotne wietrzenie portfela.

Proszę doświadczonych forumowiczów o opinię, może jest jeszcze jakaś bardziej błacha przyczyna tego stanu. Autko zadbane, bezawaryjne a tu taka muka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!