Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przerobienie regulacji kierownicy Megane 3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Megane 3 hatchback 2015 rok.

Problem jest taki ,że regulacja kierownicy w płaszczyźnie poziomej jest ewidentnie ustawiona w złej odległości od fotela.

Zakres nie jest mały lecz obejmuje raczej osoby o wzroście 130-170 cm.

Nie tylko ja to zauważyłem.

Na YouTube Zachar z kanału Autocentrum też to zauważył. Oglądałem kilkanaście testów aut w jego wykonaniu ale tylko o Megane powiedział, że ma za mały lub źle ustawiony zakres regulacji kierownicy.

Kolega o wzroście 185cm w Audi A3 2000r. też ma taki problem.

Czy ktoś zgłębiał temat przerobienia tej regulacji ?

Mam 180 cm wzrostu i przy fotelu maksymalnie opuszczonym nie potrafię na dłuższą metę zająć wygodnie miejsca za kierownicą.

Ogólnie myślałem jeszcze o przerobieniu pedałów żeby były przesunięte bardziej w stronę silnika.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bliżej kierowcy. Siedzę dość daleko (prawie na końcu) i wtedy ciężko dopasować prawidłową pozycję tak żeby nadgarstek opierał się na godzinie 12 bez odrywania pleców od fotela. W poprzednim MII było to do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to w tym aucie bliżej zegarów już się nie da.

 

Nie wiem jak to zostało zaprojektowane, chyba pod ludzi o wzroście 130-170 cm.

 

PS: Ustawcie kierownicę najbliżej zegarów i zastanówcie się jak musiałby wyglądać człowiek żeby jeździć w takim ustawieniu kierownicy.

Chyba jak małpa 130 cm wzrostu z dłuższymi "rękami" niż "nogami" ;).

Ergonomia w tym aucie jest jeszcze bardziej spie... niż wyciszenie silnika 1.6 110KM.

Miejsca na nogi z tyłu chyba tylko dla dzieci 3-10 lat.

Za to bagażnik duuuużyyy. Jakby ktoś kupował HB dla bagażnika ;).

pz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jednak nie rozumiem tego problemu. Mam 185 cm. wzrostu i kierownicę mam blisko zegarów, ale na pewno jeszcze nie wciśniętą do końca. Fotela też nie odsunąłem do końca, także pasażerom z tyłu zostało jeszcze miejsce na nogi i głowy. Chodzi mi o to, że przy moim średnim wzroście, wszystko mam poustawiane mniej więcej w połowie zakresu regulacji.

Poza tym widziałem wiele kobiet jeżdżących Megankami i nie wyglądało na to, żeby miały problemy z dosięgnięciem do kierownicy czy pedałów. Tzn. były i takie, co to kierownice miały 5 cm. od nosa, ale to tak jak we wszystkich innych autach...

 

Tak czy inaczej, mnie udaje się bez problemu znaleźć wygodną pozycję a często jeżdżę z dłonią na 12tej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 195 cm wzrostu: fotel na maksa w dół, dosyć daleko (tak aby kolanem nie dotykać do plastików z prawej strony kierownicy. Kierownica na maksa w górę i na maksa w stronę fotela i w tym ułożeniu brakuje mi 2-3 cm aby nadgarstek położyć "na 12". Kombinowałem z różnymi wariantami i to najlepszy kompromis. W Espacie IV miałem ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!