Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa klima, pali bezpiecznik


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Sprawa wygląda tak. Po nabiciu klimatyzacji okazało się, że nie załącza się sprężarka. W skrzynce bezpieczników spalony był bezpiecznik 10A. Po wymianie tego bezpiecznika gdy włącze klimę, bezpiecznik od razu zostaje spalony (Nawet 30A). Po odpięciu wtyczki od kompresora klimatyzacji, bezpiecznik dalej sie przepala. Dopiero gdy odepnę wtyczkę od czujnika ciśnienia gazu w klimatyzacji, bezpiecznik nie zostaje spalony. I tutaj moje pytanie, co może być przyczyną? Cała wiązka została przekopana i nie widać żadnych przetarć.

Nie znalazłem na forum żadnej odpowiedzi na ten konkretny problem który mam z klimą.

 

przepraszam ale w złym dziale napisałem posta. Prosze o przeniesienie

Edytowane przez kamilolos123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie wtyczki od czujnika ciśnienia powoduje, że nie jest zasilane sprzęgło sprężarki i dlatego nie pali bezpiecznika. Do sprawdzenia pomarańczowy przewód wychodzący z UPC szara 12 pinowa wtyczka pin numer 5. Ewentualnie poprowadź drugi przewód z tego pinu do sprężarki po uprzednim odłączeniu starego przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skoro daje Ci napięcie jak masz podpięte pod czujnik to masz czujnik sprawny. Dalej! Odepnij od sprzezarki przewody i podlacz na krótko zobacz czy zaskakuje. Ewentualnie jak Ci to ułatwi sprawę to PLUS od sprężarki jest na pomarańczowym kabelku który wchodzi do UPC w szarą wtyczke w piąty pin od lewej. Żeby nie grzebać na dole, tam sie wepnij plusemi zobacz czy sprzęgiełko chodzi. Jak nie to sprężarka trup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witajcie mam podobny problem 

 

Po włączeniu przycisku AC pali bezpiecznik w komorze silnika, po sprawdzeniu na innym uch nie pali bezpiecznika , więc tutaj z kablami nie ma problemu , więc co się mogło stać z bsi że pali ? Można jakoś ten problem rozwiązać ? Bez wymiany tego właśnie bsi ? (Uch wygląda jak nowy a pali bezpiecznik) , Bo ceny są bardzo drogie, mam wersję bsi n2

Edytowane przez demo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!