FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Nie działa klima, pali bezpiecznik - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Nie działa klima, pali bezpiecznik

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   kamilolos123 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane II
  • Silnik:1.6 16V
  • Przebieg (tys.km):130

Napisano 18 czerwiec 2017 - 10:15

Cześć. Sprawa wygląda tak. Po nabiciu klimatyzacji okazało się, że nie załącza się sprężarka. W skrzynce bezpieczników spalony był bezpiecznik 10A. Po wymianie tego bezpiecznika gdy włącze klimę, bezpiecznik od razu zostaje spalony (Nawet 30A). Po odpięciu wtyczki od kompresora klimatyzacji, bezpiecznik dalej sie przepala. Dopiero gdy odepnę wtyczkę od czujnika ciśnienia gazu w klimatyzacji, bezpiecznik nie zostaje spalony. I tutaj moje pytanie, co może być przyczyną? Cała wiązka została przekopana i nie widać żadnych przetarć.
Nie znalazłem na forum żadnej odpowiedzi na ten konkretny problem który mam z klimą.

przepraszam ale w złym dziale napisałem posta. Prosze o przeniesienie

Użytkownik kamilolos123 edytował ten post 18 czerwiec 2017 - 10:16

0

Sprawdź:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   aniewa 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:scenic III phI
  • Silnik:1,5 dci 110KM FAP
  • Przebieg (tys.km):148

Napisano 19 czerwiec 2017 - 11:32

Odłączenie wtyczki od czujnika ciśnienia powoduje, że nie jest zasilane sprzęgło sprężarki i dlatego nie pali bezpiecznika. Do sprawdzenia pomarańczowy przewód wychodzący z UPC szara 12 pinowa wtyczka pin numer 5. Ewentualnie poprowadź drugi przewód z tego pinu do sprężarki po uprzednim odłączeniu starego przewodu.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1