Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Powietrze w przewodach paliwowych


mariuszekf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zauważyłem że mam powietrze w przewodzie za gruszką, jak zapale motor to gdzieś poleci, a nie leci do pompy bo nie widzę bombli. Jak zgasze to powoli się pojawia tak jakby z filtra paliwa, a filtr jest szczelny, suchy. Jak to wygląda w Waszych autach, nie wiem czy to odpuścić czy szukać

post-78404-0-52171000-1497957402_thumb.jpg

post-78404-0-44613000-1497957416_thumb.jpg

Edytowane przez mariuszekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, dodatkowo jak silnik pracuje to co jakiś czas ale nie zawsze poleci kilka pęcherzy powietrza od filtra do pompy. Podczas pracy ani razu jakiekolwiek powietrze nie pojawiło się od gruszki do filtra. Kiedyś więcej i częściej pojawiało się powietrze ale miałem filtr paliwa Bosch. Na Mann-ie jest go mniej. Ciekawe ile by było na Mahle? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem. Jedyny filtr, z którym nie ma problemów to MAHLE lub KNECHT. Są to filtry montowane w Renault na pierwszy montaż. Informacja z ASO: Powietrze może pojawić się po zgaszeniu silnika w przewodzie przed filtrem, to norma, ale nie może go być w czasie pracy silnika za filtrem do pompy wysokiego ciśnienia. Spowodowane jest to złą konstrukcją filtra.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam Filtron, uszczelki pewnie jakieś specjalne bo może by założyć nowe. A Wy macie coś takiego u siebie, czy wężyki pełne paliwa. Po zapaleniu nigdzie nie widzę powietrza, nawet w tym do pompy tak jakby stało w filtrze

Edytowane przez mariuszekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię na inny, naradzie nie wiem jaki. Jak zapalam z rana mam wrażenie że trochę nierowno pracuje. Kupiłem olej będę dolewal do paliwa, i zobaczę. Olej kupilem taki http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6783562895 może być do dpf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie filtra paliwa - wyżej masz podpowiedź. Nie eksperymentuj. Dodatek jest OK. Bardzo ważne aby stosować olej silnikowy właściwy dla danego silnika z FAP-em o specyfikacji RN0720, najlepiej fuul syntetic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię na inny, naradzie nie wiem jaki. Jak zapalam z rana mam wrażenie że trochę nierowno pracuje. Kupiłem olej będę dolewal do paliwa, i zobaczę. Olej kupilem taki http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6783562895 może być do dpf?

Może być - sam taki stosowałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie stosujesz? Dolewałeś do FAP bo trochę się tego obawiam. Filtr załóżylem Mann, niczym się nie różni od KNECHT, oba widziałem w sklepie toćka w toćke identyczne,oba made in Austria. Pewnie z tej samej fabryki, po wymianie powierza brak, pierwszy raz tak się przejechałem na Filtronie. Ale jest nauczka na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję aktualnie MANNOL, ale miałem i czerwonego ORLENA i RAVENOLA i LM.

Filtrona miałem raz, ale nie zdał egzaminu, co potwierdza jakość tego szajsu.

Miałem też raz problem z markowym filtrem w SCII 1,5 dCi 101 KM (nie pamiętam nazwy) - sam zmieniałem i zaciągało gdzieś powietrze. Mech mi poradził przesmarować oringi, bo lubią się podwijać. Jak to zrobiłem to - na tym samym filtrze - przestały występować problemy z zapowietrzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!