Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki wycierają suchą szybę zanim leje się płyn ze spryskiwaczy


Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiaj blisko spryskiwacza, a nie pompki

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

mogę się mylić, ale te zaworki są raczej ciśnieniowe, a nie podciśnieniowe...

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

w przypadku montażu blisko spryskiwacza (jak polecasz) powinny być zastosowane zaworki podciśnieniowe...

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pompki są za nadkolem? jak się dostać? I jaka jet średnica wewnętrzna. Bo na necie piszą o 3 mm a tutaj o 4mm. Ktoś coś?

Podawałem gdzie wyżej wymiary.

Średnica wewnętrzna przewodu wynosi 3mm.

 

Dodano: 23 cze 2017 - 14:44

Hej,

 

@Abraxus: Dasz radę zrobić jakieś fotki jak już to u siebie zrobisz? Też mnie irytuje bardzo oczekiwanie aż płyn zacznie się lać, w szczególności na tylną szybę.

Tak da radę. Jak włożę to prześlę zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaworku jest strzałka (przynajmniej u mnie była) i się podpina zgodnie z kierunkiem.

Jeśli od pompki do spryskiwacza są jeszcze jakieś złączki (a są) na których potencjalnie może się zapowietrzać, to wolę tego uniknąć stąd montaż blisko dyszy.

Tak mam przy tylnym sprysku i działa bez zarzutu.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można takie zaworki też zamontować pod maską i będzie dalej od sprysków (więcej płynu) i na wierzchu i mniejsza przyczyna zapowietrzenia czy osłabienia płynu - należy pamiętać, że cały czas byłby w całym wężyku.

A jak zamontowałeś przy tylnym sprysku, co zdjąłeś? To mnie ciekawi ale pewnie nie tylko mnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, dzięki :) a takie pytanie. Jakie to mają być zaworki? Bo pojawiło się gdzieś, że to mają być ciśnieniowe, drugie podciśnieniowe. W innym pojeździe terenowym stosowałem do gaźnika taki typ aby paliwo z niego nie uciekało. Nazywało się to podciśnieniowe bo otwierało gdy z baku szło paliwo do gaźnika. A jak nie to zamykało. A tutaj była tez mowa, że jak blisko dyszy to inny typ. Jakie ty masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - ktoś zasiał ferment i jest problem.

Ma być zaworek zwrotny (żaden podciśnieniowy ani zasiębierny ani przedsięrzutny).

Mam taki, jak podałem w linku aukcji

zaworek zwrotny spryskiwacza

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki :) mam nadzieję, że będzie pasował do meganki bo widzę, że masz scenika. Ale jeden producent to raczej ma te same średnice. Oby. Na aukcji pisze 5/5 (?) a był podany wymiar 5 zewnętrzna, 3 mm wewnętrzna.

 

Dodano: 28 cze 2017 - 20:55

Mrarku.... działa :) kupiłem dwa na przód i na tył. W sumie bardziej na tył potrzebowałem,ale... Niby kilka zł, ale doliczyć zawsze przesyłkę i robi się kilkanaście. Kupiłem te z aukcji którą podałeś. Działają. Szybciej założyłem niż spryski mgiełkowe. Przed samym podpięciem podjechałem do mrówki kupić 10 cm wężyk przezroczysty sprawdzić czy zaworki są ok. Bo jakbym rozciął węże a one by nie działały... :D stąd lepiej się upewnić

 

Ogólnie polecam. Ja założyłem z tyłu przy zawiasie klapy a z przodu przy błotniku. Wydaje mi się, że jeśli założymy na końcu niedaleko sprysków - to będzie lepiej bo płyn będzie cały czas nawet pomiędzy pompką a wężykiem - a to dlatego, że zaworek jest jedno kierunkowy i powietrze się nie dostaje (przez spryskiwacza i stąd płyn utrzymuje się nawet między pompką a zaworkiem (nie ulatuje bo podciśnienie trzyma). Natomiast może (moje zdanie) skoro dysze sprysków mają dostęp do powietrza - po prostu wyparować. Ale to już moje rozmyślania. W każdym bądź razie działa.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!