Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Używany, 2 letni 1,2TCe czy 1.6? Od dealera


infwlk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Szukam nowego auta. Obecnie jeżdżę stareńką Audi B5 dieslem. Jest to drogie w utrzymaniu i dosyć małe auto. Czy Megane III Grandtour będzie odpowiednim dla mnie autem? Opis sytuacji:

- jazda głównie po małym mieście, trochę w trasie(max. 12 tys rocznie)

- przyda mi się większy bagażnik w działalności

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Zakup będzie finansowany leasingiem. Znalazłem coś takiego:

1. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-2-16v-tce-energy-limited-krajowy-bezwypadkowy-aso-ID6yS96j.html

2. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-iii-1-2-tce-115km-2016-limited-grandtour-ID6yPf3W.html

3. https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-grandtour-1-2-tce-115km-limited-pl-f-vat23-gwarancja-ID6yRdEl.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Większość silników jakie znalazłem to 1,2 TCe. Wiem, że 1.6 w Megane jest niezniszczalny a co można powiedzieć o tych 115 konnych turbo-benzynach? Chyba takim się będę najbardziej interesował. Nie znam się w ogóle na Renault ale podoba mi się i chyba wygodny. Na co zwracać szczególną uwagę?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, oraz pkt. 6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie są to auta poleasingowe lub z wynajmu długoterminowego, co ich wcale nie dyskwalifikuje. Natomiast prawdopodobnie nie będą jeszcze mieć wymienionego oleju, bo wg fabryki robi się to co 30 tys. km. A w praktyce należy dwakroć częściej, o czym łatwo znajdziesz wiele postów na forum. Zatem którykolwiek wybierzesz, zaraz to zrób. Silnik 1.2 TCe jest cichy i oszczędny o ile sie jeździ spokojnie, na autostradzie też ok. Obawy budzi trwałość łańcucha rozrządu, napinacza itp. Silnik 1.6 jest trwały (i podobno głośny) ale jest też 1.6 SCe nissana (zwłaszcza w młodych rocznikach) i to jest zupełnie inna konstrukcja, jest o tym trochę na forum. Kupno od dilera to dobry wybór ale i tak trzeba papiery i samochód wnikliwie sprawdzić. Jeśli to wóz po leasingu lub wynajmie, raczej będą mieć wycenę rzeczoznawcy. Żądaj wglądu do wyceny rzeczoznawcy (kwoty wyceny ci nie pokażą ale opis stanu technicznego powinni, to jest kilkanaście stron ze zdjęciami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/

\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Znalazłem jeszcze to: http://renaultkatowice.pl/pojazd/32975/renault-emmegane-em-grandtour-16-16v-110km-inst-lpg-pl-fvat23-2015r ale na otomoto nie ma info 'bezwypadkowy'. Napisałem w tej sprawie do Dealera.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Sam jeździsz 1.2TCe, kupiłbyś drugi raz? Jak słyszę "trwałość łańcucha rozrządu, napinacza" to mi się kojarzy od razu TSI z koncernu VAG.. czy silniki Renault są ulepione z tej samej 'gliny'?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o takich przypadkach jeśli chodzi o TCE. Odniosę się jednak do wspomnianej przez kolegę @ol14 oszczędności. No cóż, zarówno testy w gazetach/YT i innych źródłach przeczą tej tezie. Moje odczucia po 3 miesiącach jeżdżenia 1.2 TCE EDC w GrandCoupe również temu przeczą. O ile w trasie jadąc jak emeryt da się wykręcić całkiem solidny wynik, tak w mieście (a tak zamierzasz się głównie poruszać) zejście poniżej 8l graniczy z cudem, a i tak próbowałem to zrobić jadąc w trybie ECO jak emeryt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miasto to mam na myśli raz na ile coś pokroju Krakowa i raczej kręcenie się 'wokół komina' oraz trasy rzędu 20-50 km w jedną stronę także raczej cykl mieszany. Bardzo mało jest dealerskich 1.6, 'niestety' same 1.2.

A tak jeśli chodzi o samo auto to chyba jest OK? Bagażnik chyba całkiem sensowny. Pytam na forum bo niestety charakter mojej pracy nie pozwala na wyjazd gdzieś i obejrzenie takiego auta i jeśli tylko papiery będą się zgadzać i kasa to po prostu kupię w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.6 16V 110 KM ma ten plus, że jak zagazujesz to będziesz robił 100 km za 15-20 zł. W Tce koszt jazdy będzie już o jakieś 40% droższy. Moim zdaniem jak nie przeszkadza Ci, że powyżej 120-130 km/h w samochodzie jest już głośno (ale znośnie) to lepszym wyborem będzie 1.6 16V 110 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze czy w takich autach jak wyżej wrzuciłem jest jakaś możliwość połączenia radia z telefonem(chodzi o zestaw głośnomówiący)? Czy to wymaga jakiegoś specjalnego komputera/radia?

Czekam na oferty leasingów. Ta biała miała parę rzeczy wymienianych i z poszycia(3 rzeczy z lewej strony). Mają pełną dokumentację etc. Bać się takiego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię, dlaczego pasuje mi spalanie w 1.2TCe. Na co dzień jeździ żona spokojnie ponad 60km dziennie, czasem wpadnie w korek. Spala regularnie poza zimą 5,5 na 100km. Ja jeżdżę raz na kilka dni i poza miastem max.6, autostrada ok.7 (prędkości zbliżone do max dopuszczalnych, tyle się staram, a w praktyce trochę powyżej). Nikt z nas nie jeździ poniżej 2000 obr./min, choć komputer sugeruje zmieniać biegi wcześniej. Star/stop zazwyczaj wyłączony . Od czasu do czasu go mocniej pogonię aby miał te 4-5 tys. obr.

Co do zestawu głośnomówiącego, to znajdując egzemplarz z fabryczną nawigacją będziesz mieć takowy zestaw. Tzw, R-link i jaki taki posiadam, jest w miarę ok. Być może i te 4 opisane egzemplarze też mają głośnomówiący, mimo braku nawigacji.

Infwlk wspomniał o jeździe po Krakowie i jeśli o tamtejsze korki popołudniowe chodzi, to żaden pojazd nie będzie przyzwoicie spalał, też tam nieraz stoję i wiem jak to wygląda (tam jeżdżę innymi samochodami).

Ogólnie meganka III jest jak dla mnie wygodnym pojazdem, przyzwoity kompakt, choć pewne pierdoły są denerwujące. Ale nie ma pojazdów idealnych. Co do kosztów, to za jakiś czas będzie więcej wiadomo co z łańcuchami rozrządu i kołami dwumasowymi w 1.2TCe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane III w wersji Limited (jak w Twoich linkach) ma standardowo połączenie bluetooth między telefonem i radiem. Także masz zestaw głośnomówiący a pewnie i telefon jako np. źródło mp3. I wg mojej wiedzy działa dobrze z większością telefonów.

Pod kątem przestronności MIII grandtour wypada fajnie - jak poczytasz na forum nie brakuje opinii że najnowsza generacja może i ładniejsza ale mniej praktyczna...

A silnik... Nie słychać nic o jakichś spektakularnych wpadkach 1.2 TCe. Aczkolwiek jak ja brałem samochód to celowo szukałem wolnossaka po perturbacjach z TSI w poprzednim autku :) Natomiast pewnie na rynku jest mała podaż i znajdziesz głównie diesle i TCe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od dealerów widzę póki co tylko 2 auta z 1.6 w tym jedno z LPG :D

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Ogólnie auto ładne i na pewno mi wystarczy. Pytanie tylko czy wybrać coś z minimalnym przebiegiem TCe czy czekać na 1.6.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

A jak myślicie, dlaczego ludzie oddają takie auto z przebiegiem 15-30 tys. z lat 2015-2016? Nietrafiony zakup? Z małopolskiego/śląskiego sporo takich wozów na otomoto..

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w listopadzie 2015 kupiłem właśnie taką Megane od dealera (1.6, 21500 km, 1,5 roku, HB), która była jeszcze na gwarancji fabrycznej do kwietnia 2017. Jeżdżę głównie po zakorkowanym Wrocławiu i spalanie mam w zależności od pory roku od 9 do 11 l/100 km. Trasę ostatnio robiłem Wrocław-Międzyzdroje-Wrocław i wyszło 6,8 l/100 km jadąc ok. 90-100 km/h na zwykłych drogach i ok. 130 km/h na S3. Co do hałasu to jest, ale nie przeszkadza w normalnej rozmowie. Przy jeździe autostradowej (ok. 140 km/h na tempomacie) spalanie jest ok. 8 l/100 km.

Jeśli chodzi o awaryjność, to raz byłem w serwisie bo zdarzało się, że silnik gasł przy redukcji z 3. na 2. bieg, ale wyczyścili przepustnicę i póki co jest spokój. Poza tym zupełnie nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jeszcze tu: MeganeIII o co mogę sprzedawcę męczyć?

P.S.

Przepraszam Moderatora za moje posty niezgodne z regulaminem. Mam nadzieję, że to już ostatnie ostrzeżenia były;)

Edytowane przez infwlk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten biały ostatni całkiem zachęcający. Oprócz zmierzenia grubości lakieru i dokładnego przejrzenia papierów, zajrzałbym do wnęki koła zapasowego, do schowków w podłodze przy przednich siedzeniach (czy sucho). Wszystkie lampy czy nie zaparowane. Olej i filtry od razu do wymiany po ewentualnym zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to czy 1.6 czy 1.2tce

Na forum znajdziesz zarówno rycerzy 1.6 jak i wojowników TCe - to jest na prawdę indywidualny wybór.

 

Mam 1.6 - spalanie widać w stopce. Jak jedziesz szybko to jest głośno i mi to przeszkadza (mojej żonie też), niektórym na forum nie przeszkadza.

Z tym, że ja większość tras robię po mieście więc momentów "przeszkadzających" jest stosunkowo mało.

 

I tak jak pisano powyżej - jak jest bluetooth (Limited mają) to masz zestaw głośnomówiący. Mi się parował z różnymi wynalazkami pokroju Cubot, Alcatel, LG, Samsung, myPhone bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!