Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 2.0 140KM CVT Filtr paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Moja dziewczyna ma Renault Megane III 2010 rok 2.0 benzyna ze skrzynią CVT. Wymieniałem jej dzisiaj olej, filtr oleju, filtr kabinowy oraz powietrza. Problem powstał, gdy chciałem wymienić filtr paliwa. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie on się znajduje? W sklepie zamawiałem części po nr VIN, więc gdzieś ten filtr musi być. Nie jestem mechanikiem, dlatego mam problem ze zlokalizowaniem tego filtra.

Przy okazji co ile km wymieniać olej w skrzyni CVT i czy jest tam jakiś filterek?

Pozdrawiam.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 24 cze 2017 - 20:33

Ktoś pomoże?

Edytowane przez akai.88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej.

 

Mam te samo auto (tyle że phI). Nie ma w nim filtra paliwa. Może inaczej: filtr paliwa jest, ale zintegrowany z pompą paliwa i cała jednostka pompa-filtr siedzi sobie w baku. Gdzieś czytałem, że żywotność normalnie eksploatowanej jednostki pompy to ok 250tyś km, filtr zatem też jest przewidziany na podobny czas ;). Dlatego jak kiedyś padnie pompa to wymieniasz ją łącznie z filtrem i po problemie. Koszt nówki to ok 850zł (Bosch 0 580 200 025).

 

Co do skrzyni CVT w Megane III. Skrzynia ma Renaultowski symbol FK0, ale jest to skrzynia Jatco JF011E. Zarówno producent, jak i Renault podają, że są to skrzynie bezobsługowe, tj. nie ma potrzeby by wymieniać w nich olej, jeżeli nic się nie dzieje. Ale nie jest to niemożliwe, wymienić olej może praktycznie każdy bez większej wiedzy mechanicznej (stosując się do kilku kroków). Dla pewności możesz sprawdzić stan oleju w skrzyni - na zimnym i rozgrzanym aucie czy na bagnecie są prawidłowe jego wartości. Możesz też zobaczyć jego kolor, czy jest czysty i czy nie śmierdzi spalenizną a ma zapach oleju. Ostatnio sprawdzałem u siebie i olej jest jak nówka, a nie sądzę by był kiedyś wymieniany, aczkolwiek korci mnie by go jednak wymienić, tym bardziej, że to prosta sprawa. W skrzyni jakby co też jest filtr oleju, ale to już więcej odkręcania, bo trzeba odkręcić wszystkie 17 czy tam 18 śrub od miski olejowej i tam też znajduje się filtr na trzech śrubach. Filtr wraz z uszczelkami to ok 80zł. Ale wiadomo - to skrzynia, więc lepiej czegoś nie spieprzyć ;), z drugiej strony chyba lepiej zrobić to samemu niż dać to zrobić pierwszemu lepszemu mechanikowi (nikt tak nie zrobi ci czegoś przy twoim aucie jak zrobiłbyś to ty sam ;) ). Tym bardziej, że jest genialna wręcz, obszerna instrukcja serwisowa do tego auta ;). No ale jak sam producent podaje, że jak nic się nietypowego nie dzieje to żeby nic nie ruszać, może warto go posłuchać, sam nie wiem. Tym bardziej, że kiedyś gadałem z ASO Renault, to koleś powiedział że pamięta, jak w jednym aucie olej ten wymienili i zaczęły się problemy :-) (ale. nie mogę sobie wytłumaczyć jakim cudem... no chyba, że zły olej zalali lub nie trzymali się serwisówki z lenistwa ;) ).

Edytowane przez Ravvar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szkoda, że wcześnie tutaj nie zerknąłem. Olej już wymieniony, ze skrzynią nic się nie dzieje. Chociaż jak dla mnie podczas jeżdżenia tym autem mam wrażenie jakbym jechał skuterem. Skrzynia bardzo późno zmienia biegi. Podczas gwałtownego przyśpieszania auto zmienia dopiero bieg w granicach 5500 obrotów... Jak to wygląda u CIebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!