Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymieniłem ostatnio tarcze + klocki przód, oczywiście wszystko wyczyszczone, jarzmo, prowadniczki nasmarowane. Efekt - super ( przez pierwsze 20 km ).Pojechałem wtedy odrazu w trasę, wszysko super, przy duzych prędkosciach. Przy dohamowywaniu ( prędkość 25 w dół, gdy lekko muskam pedał hamulca ) strasznie piszczy, można to porównać do stającego pociągu. Wyczytałem gdzieś, że to wina "zbyt twardych klocków" względem tarczy. Co zrobić w takim wypadku ?

Edytowane przez Narky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekaj niech się to wszystko zgra w 'kupę'. Mi jak wymienili tarcze i klocki to hamowało gorzej niż przed wymianą i też lubiło piszczeć/trzeć, dopiero po przejechaniu około 300 kilometrów, wszystko zaczęło się zgrywać jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem na nich 250 km i caly czas to samo, w zasadzie to im więcej przejechałem tym bardziej piszczały. Teraz zdjąłem, zobaczyc co sie dzieje, przetarłem klocki papierem ściernym zobaczymy co się będzie działo

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej nie. Zrobiłem ogólnie na nich już 1300 km. Co zauważyłem? Im bardziej się nagrzeją, tzn im częściej używam hamulca (miasto) tym częściej i głośniej piszczą. Zbyt twarde klocki ? Wymiana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzę pytanie kolegi. Jakiej firmy są tarcze i klocki?

 

Dodano: 25 cze 2017 - 22:14

Efekt - super ( przez pierwsze 20 km )

To mnie zastanawia. Przez pierwsze 20 km wcale nie powinno być super ponieważ od razu po wymianie auto powinno hamować gorzej i powinno się to robić bardzo delikatnie żeby klocki ułożyły się z tarczami.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, podłączę się do tematu. Trzy miesiące temu wymieniłem komplet hamulców z przodu, tarcze + klocki, wszystko Brembo, więc nie jakiś no name. Oczywiście docieranie robiłem bardzo delikatnie przez pierwsze kilkaset kilometrów, więc o przegrzaniu raczej nie może być mowy. Po jakimś miesiącu hamulce zaczęły popiskiwać przy delikatnym hamowaniu, np. przy dojeżdżaniu do świateł. Im są cieplejsze, tym bardziej o sobie przypominają. Mam wrażenie, że piszczy bardziej lewa strona. Zrobiłem na nich już około 4k kilometrów. Zauważyłem też, że mocniej brudzą się felgi, tj. szybko pojawia się na nich ciemny nalot. W miniony weekend zużyłem całą puszkę spreju do czyszenia hamulców Textara, nic to nie dało. Hamulce działają poprawnie, lecz wrażenia dźwiękowe są irytujące. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy to domena Brembo, że piszczą?

Edytowane przez rafa85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!