Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

R Link 2 - ver. (3) lista zmian po 1 dniu użytkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w końcu znalazłem czas i udałem się do swojego ASO celem aktualizacji oprogramowania.

Czas aktualizacji: 2,5 H

Cena: Darmowe w ramach rozszerzonej gwarancji.

Wersja: 3.3.16.946

Wersja map: 2016/12

Zmiany

- Działa na całkowicie nowym androidzie

- System zdecydowanie szybciej działa

- Radio łapie więcej stacji oraz dźwięk jest wyraźnie lepszy wcześniej niskie tony w ogóle nie istniały ok teraz szału nie ma ale jest lepiej

- Dodatkowe ustawienia w radiu (rozkład mocy na głosiki) + pojawiła się dodatkowa opcja 3D Sound by Arkamys

- Obsługa 2 rdzeni (dotyczy aut obsługujących Android Auto, produkowanych od kwietnia 2017)

- Stabilność systemu (tego nie mogę sprawdzić gdyż system nigdy mi się nie zawiesił ale niby jest lepiej...)

- Pełna integracja z smartfonem (Android Auto oraz Car Play) sprawdziłem tylko to 1. Podłączenie tylko przez USB. Mapy Google działają perfekcyjnie, czytanie sms czy wykonywanie połączeń również innych aplikacji z google play jeszcze nie instalowałem. Internet bez zarzutu szybko łapie połączenie z telefonu

- Drobne poprawki w nawigacji

- Ikona smartfonu z szarej zmieniła się na podświetloną

- Spotify chodzi tak jak działać powinno

- WhatsApp - Działa

- Skype - nie używam więc nie odpalałem :)

Opcje nie działające jeszcze w Polsce (podobno maja działać w przeciągu 2-3 miesięcy) po aktualizacji aplikacji My Renault dla Polskiej wersji. Niemiecka aplikacja już to obsługuje.

- Odnajdywanie auta na parkingu

- Odczyt przebiegu, oraz dystansu do wymiany oleju oraz jego ewentualny niski poziom

- Zarządzanie klimatyzacją oraz światłami z poziomu smartfona

post-100208-0-16157700-1498239344_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie ASO.

Aktualizacji nie przeprowadzisz sam w domu jedynie mapy.

Aktualizacja dotyczy jedynie aut wyprodukowanych od 12 tygodnia 2017 roku - informacja z forum Renault France - dotyczy samochodów które posiadają oprogramowanie w wersji 3.3. Od tego tygodnia montowano rówież Elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne w standardzie w wersji Intens oraz fotel pasażera z regulacja wysokości.

Z tego co się orientuję - informacja od Renault France aktualizacja na starszych samochodach nie jest na chwilę obecną przewidziana oraz możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam pytanie dotyczące wsparcia Android Auto, a konkretnie funkcję Smartphone Mirroring. Posiadam Scenica 4 wyprodukowanego w maju 2017, r-link w wersji 3.3.16.946, niestety ta opcja jest u mnie nie dostępna.

 

Piszesz, że u Ciebie po aktualizacji (z jakiej wersji?) masz wsparcie dla Android Auto. W jakim ASO robiłeś aktualizację, bo u mnie mechanicy są średnio zorientowani w temacie... Czy masz pomysł gdzie mógłbym sprawdzić czy będzie możliwość uruchomienia tej opcji w moim aucie.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

-podłączyłeś telefon kablem USB 3.0?

-posiadasz najnowszą wersję Android Auto - sprawdź to dokładnie u nas w PL ta apka nie jest oficjalnie dostępna

-dałeś programowi "wszyskie uprawnienia"?

 

Jeżeli masz samochód z Maja 2017 i masz Rlink2 nie ma opcji zeby nie posiadał tej opcji.

Wszystkie samochody produkowane od któregoś tam tygodnia kwietnia były wyposażane w standardzie.

 

Samochody bez Android Auto odznaczają się wersjami softu 2.x.x.x

Edytowane przez kamil007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  i dziękuję za odpowiedź.

 

Odpowiem szybko 3x tak :-) I tak jak pisałem nie posiadam opcji Funk. Smartphone Mirroring w zakładce System. Co ciekawe w Koleosie z Rlink 2 Wersja oprogramowania 3.3.16.946 ta opcja jest i działa super - testowałem z moim telefonem w salonie!

 

Ponawiam pytanie, w jakim salonie aktualizował Pan Rlink'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam takie pytanie, posiadam Iphone 7, telefon jest sparowany z Rlink, natomiast można dzwonić, ale nie działa strumień muzyki przez BT.

Renault odpowiedziało mi że ten system nie obsługuje iphone i nie można słuchać muzyki?

To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 08:32, MariuszY napisał:

Mam takie pytanie, posiadam Iphone 7, telefon jest sparowany z Rlink, natomiast można dzwonić, ale nie działa strumień muzyki przez BT.

Renault odpowiedziało mi że ten system nie obsługuje iphone i nie można słuchać muzyki?

To prawda?

 

To nie jest prawda i chyba jest to oczywiste. Polecam zacząć od wykupienia jakiegokolwiek utworu w iTunes Store tak aby R-Link2 po połączenia się z iP7 rozpoznał go jako odtwarzacz muzyki. Fizycznie musisz posiadać w pamięci jakikolwiek utwór.

 

Po rozpoznaniu urządzenie jako multimedialne zacznie działać strumieniowanie przez BT każdej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 18.07.2017 o 22:17, pawelscenic81 napisał:

Witam, mam pytanie dotyczące wsparcia Android Auto, a konkretnie funkcję Smartphone Mirroring. Posiadam Scenica 4 wyprodukowanego w maju 2017, r-link w wersji 3.3.16.946, niestety ta opcja jest u mnie nie dostępna.

 

Piszesz, że u Ciebie po aktualizacji (z jakiej wersji?) masz wsparcie dla Android Auto. W jakim ASO robiłeś aktualizację, bo u mnie mechanicy są średnio zorientowani w temacie... Czy masz pomysł gdzie mógłbym sprawdzić czy będzie możliwość uruchomienia tej opcji w moim aucie.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam, Paweł

Mam taki sam samochód w wersji bose z 2016. Apple Car i Android Auto odpaliłem po dogłębnej analizie kilku filmów na YT. Wpisz sobie Rlink 2 Developer Mode w wyszukiwarce. Wchodzisz w ten tryb. dwa kliknięcia, reset i cieszysz się nową funkcjonalnością sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!