Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej - LED


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Megane III ph1, posiada ona czujnik zmierzchu (udało mi się go uaktywnić w menu) i światełka ładnie świecą/przełączają się na dzienne, ogólnie w porządku.

Lecz ostatnio przeglądałem neta z nudów i wpadłem na pomysł, żeby wymienić te żaróweczki na białe zamiast żółtych, czyli na LEDY.

I tu pojawia sie pytanie i moje zdziwienie kiedy zobaczyłem ceny tych żarówek...

Normalna wacha się w granicy 5-10zł/sztuka, nawet philipsy i inne porządne firmy, a LEDy oscylują w granicy 50zł/sztuka za firmę krzak.

Moje pytanie pytania:

- będzie to działało i jest zgodne z prawem Polskim? (homologacja?)

- dlaczego te żaróweczki są aż tak drogie?

- czy kupienie 7W żarówki w miejsce 20W będzie skutkowało tym, że samochód będzie miał problemy z przełączaniem/świeceniem takich żarówek?

- lampa nie będzie parować, gdy będą w niej LEDY?

Dzienne oczywiście zostawiam oryginały takie jak były w "zestawie".

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- będzie to działało i jest zgodne z prawem Polskim? (homologacja?) - TAK, jeśli nie kupisz za mocnych.

- dlaczego te żaróweczki są aż tak drogie? - Bo to ledy P21Y, muszą troszkę mocniej świecić niż tradycyjna Dioda LED i jest nie co większa, za dobrą diodę trzeba zapłacić, są też po 20 zł

- czy kupienie 7W żarówki w miejsce 20W będzie skutkowało tym, że samochód będzie miał problemy z przełączaniem/świeceniem takich żarówek? - Na 100% nie wiem, ale raczej nie

- lampa nie będzie parować, gdy będą w niej LEDY? - Nie

 

Sam mam LED na dziennych 60 zł sztuka i wszystko działa jak należy, nikt się nie przypieprzał czy coś podobnego.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg ciebie wyznacznikiem jazdy na tych paskach jest jasność świecenia?

Bo mnie się wydaje że homologacja, która to określa jasno m.in. jaka ma być wymagana jasność świecenia, powierzchnia świecenia itd.

Nie chcę się powtarzać, bo to kolejny wątek z cyklu "wstawię sobie LEDY, bo nie oślepiam innych".

Jak ktoś lubi anarchię, to ja lubię takie lampy młoteczkiem tłuc. Mogę czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Megane III ph1, posiada ona czujnik zmierzchu (udało mi się go uaktywnić w menu) i światełka ładnie świecą/przełączają się na dzienne, ogólnie w porządku.

 

Lecz ostatnio przeglądałem neta z nudów i wpadłem na pomysł, żeby wymienić te żaróweczki na białe zamiast żółtych, czyli na LEDY...

 

Moje pytanie pytania:

- będzie to działało i jest zgodne z prawem Polskim? (homologacja?)

Z nudów często do głowy przychodzą głupie pomysły...

Niestety, nie będzie to w zgodzie z prawem polskim (i nie tylko polskim) ponieważ nie posiada homologacji, aby używać na drogach publicznych.

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów często do głowy przychodzą głupie pomysły...

Niestety, nie będzie to w zgodzie z prawem polskim (i nie tylko polskim) ponieważ nie posiada homologacji, aby używać w drogach publicznych.

 

Nie rozumiem problemu, przecież są żarówki LED, które mają homologacje i nie ma problemu, są samochody, które mają żarówki LEDowe i nie powodują konfliktu z prawem. Mój klosz jest przystosowany i ma homologację, chcę tylko wymienić żarówki na barwę białą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokładnie tak jak piszesz, reflektor jest homologowany z danym typem żarówki i zamiana na inny typ żarówki (nawet homologowanej) jest niezgodne z prawem. Jednak nikt przy standardowej kontroli nie jest w stanie tego stwierdzić i zabrać Ci dowód.

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy policjant rozpozna światło LEDowe i będzie chciał zabrać Ci dowód. Niczego nie muszą udowadniać przy kontroli podejmując taką decyzję. Wyjaśni to diagnosta przy cząstkowym przeglądzie. Jasne, że można do diagnostyki zmieniać żarówki na właściwe i tak w kółko tylko po co narażać się na dodatkowe koszty związane z ewentualną utratą DR? Można też wozić zapasowe (właściwe) żarówki i udawać głupa przy ewentualnej kontroli z argumentem "nie wiedziałem" po czym wymieniać przy policjancie jak się uprze. Tylko po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!