Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Która opcja najlepsza?


KolaLBN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zamierzam zakupić nowe megane IV w wersji intens hatchback.Biore pod uwagę silnik 1,2 TCE o mocy 130KM lub 1,5 dci o mocy 110 KM.W przypadku 1,2 TCE manual kosztuje 75600 a edc 83600.Obecnie jezdze automatem ale roznica 8000zl jest duza.Pod uwagę biore też co bedzie po zakonczeniu 5letniej gwarancji ktora chce wykupić.Od 3 lat jezdze automatem ale wczesniej tylko manualami.Rocznie jezdze okolo 18.000km z czego 65% to duze miasto a reszta to glownie drogi krajowe.Mam zamiar pojezdzić autem okolo 8lat czyli do przebiegu okolo 130000km.Przyznam że bardziej wolalbym automata i jestem w stanie doplacić te 8.000 zł do wygody ale dręczy mnie jedna myśl.Czy ten automat edc traktowany spokojnie nie rozleci sie już przy przebiegu 90.000km czyli po gwarancji?Ile taki autoamt powinien wytzrymać przy spokojnym uzytkowaniu?A jak ma sie sprawa z tym 6biegowymi manualami?Czy one wytrzymają dluzej niz automat?jesli dluzej to w cenie 1,2 edc moge zakupić też 1,5 dci a manualu.Ale czy z moimi przebiegami warto brać dizla pod uwagę?Robie duzo krótkich odcinków.Z jednej strony komfort i wygoda autoamta i niepewnosc czy wytrzyma do tych 130000km a z drugiej strony niepewność czy dam radę jeszce zmusić sie do manuala ale mając świadomość że skrzynia manulana mi sie nie posypie zaraz po gwarancji.Co mam wybrać?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszą opcją będzie dla Ciebie chyba TCE - stosunkowo dużo jeździsz po mieście, gdzie automat to wygoda, sam powinieneś o tym wiedzieć. Mocne strony diesla objawiają sie głównie podczas szybkiej jazdy po drogach ekspresowych i autostradach. Raczej nie martwiłbym się o resurs skrzyni.

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDC ma całkiem niezłe opnie, lepsze niż DSG ;) Ja bym wolał te 8 tys dopłacić do wersji grandtour i innego wyposażenia, ale powoli staję się Januszem więc to moja opinia :)

A co do silnika - TCe. Dla diesla jazda miejska to męka. W mieście diesel nie pokaże atutów (elastyczność, spalanie). A te 130 tys km to nawet dla turbomalucha dystans znośny i da się później autko sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się pierwszy post w dziale o EDC użytkownika, któremu padły sprzęgiełka w skrzyni przy przebiegu 5 tysięcy. Trochę to dziwne, czekam na jego odzew, bo jestem ciekaw czy objawy pojawiły się znienacka, czy coś było bagatelizowane. Sam posiadam EDC, o czym jako autor wspominam w tamtym temacie w dziale o silnikach 1.2.

Początkowe szarpnięcia o których pisałem przy 3 pierwszych biegach teraz są już prawie niezauważalne, nie wiem czy elementy skrzyni jakoś się spasowały, ale przy około 4 tys. zmiana 3 pierwszych biegów jest gładziutka. Obecny przebieg 6.5 tys. i złego słowa nie mogę powiedzieć o skrzyni i silniku. No może poza spalaniem, bo w mieście przy automacie i laciach 18 nie da się zejść poniżej 9 w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geble.9 litrow to jeszce jest spoko w miescie.Moze to też wynika z tych kol 18tek?Moze na mniejszych by mniej palil.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Megane z manualną skrzynią (i tym samym silnikiem) spala po Warszawie ok 9,5-10,0l. Koła 17stki. Jeżdżę dość spokojnie a odcinki to 3-7km po Śródmieściu i okolicach. Głównie w godzinach szczytu.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienili na gwarancji ?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Tu można śledzić wątek. Póki co nic nie wiadomo, poza tym, że ma być wymieniona w sierpniu.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

po co mnie przedrzeźniasz :?:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Nie żłopie Ci oliwy przy tak krótkich odcinkach?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żłopie Ci oliwy przy tak krótkich odcinkach?

Nie wiem. Nie sprawdzałem. Póki co całkowity przebieg to 2500km a miasto to u mnie i tak zaledwie 30% tego przebiegu. Nie będę się wygłupiał żeby sprawdzać co chwilę olej przy takich przebiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do silnika - TCe. Dla diesla jazda miejska to męka. W mieście diesel nie pokaże atutów (elastyczność, spalanie).

A jakie atuty ma w mieście benzyna?

Spalanie na poziomie 10 litrów /100 km?

Moja megane dci 1.5 przy jeździe czysto miejskiej pali latem do 4.5 litra ON/100 km, zimą dochodzi do 5,5 litra ON/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!