Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Megi zbliża się do 270 tysięcy najechanych kilometrów.

Myślę aby zrobić serwis zawieszenia. Chciałbym wymienić amortyzatory, na oku mam firmy BILSTEIN oraz KAYABA.

Którą bardziej polecacie ? Może ktoś zaproponuje inną markę. Dodam, że szykuję się na montaż sprężyn obniżających eibach'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BILSTEIN oraz KAYABA

Obydwie firmy są godne polecenia.

 

Dodano: 25 cze 2017 - 21:50

szykuję się na montaż sprężyn obniżających eibach'a.

Swoją drogą jak będziesz montował sprężyny tej firmy to dlaczego nie od razu z amortyzatorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne, które założysz, najważniejsze, żebyś zamocował osłony amortyzatora inne niż oryginał, dość popularne są Monroe. Ja przez szybkie pękanie osłon oryginalnych mam już 3 komplet amortyzatorów, bo nie wiedziałem kiedy się uszkodziły, a piasek zrobił resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

BILSTEIN oraz KAYABA - Zarówno jedna i druga marka jest dobra, zakładając którąkolwiek będziesz zadowolony. Mogę jeszcze polecić kamokę, jest to budżetowy produkt, u siebie już drugi raz zakładałem, więc jak chcesz coś tańszego to mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też muszę wymienić w Megi amorki bo mi żona mówiła, że coś jej stuka jak jeździ. Dzisiaj się przejechałem i podjechałem na stację diagnostyczną. Wyszło, że przedni lewy padnięty i tylny prawy też słaby. Muszę wymienić wszystkie. 

Jakie polecacie? Muszą być dobre i tanie, takie sensowne. Nie będę montował nie wiadomo jakich drogich.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 77kkm masz aktualny?

Ja bym wsadził KYB albo oryginalne. Jeśli dobrze sprawdzałem to oryginały można mieć za 790 zł (komplet). Zapytaj też w ASO, czasem mają fajne promocje w programie serwis 4+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę polecić Monroe G8149 (olejowo-gazowe) dobry stosunek jakość/cena.

Amortyzator zbudowany na bardzo dobrych komponentach z podstawowym typem zaworów.

Oczywiście jak zmieniasz do przodu to warto dorzucić parę groszy do osłon, bo one są główną przyczyną awarii amortyzatorów.

LINK

Do tyłu poleciłbym Ci Monroe E1365 serii Reflex, ale ich cena trochę odstrasza. Natomiast jest to produkt premium.

Dobrym produktem jakość/cena będzie tu KAYABA 344704, aczkolwiek zawory dużo gorsze niż w Monroe.

LINK

Oczywiście linki orientacyjne, żebyś wiedział o co chodzi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przebieg oryginalny. Zamontowałem KYB. I powiem szczerze, że jeździ się dużo lepiej niż wcześniej. A wcześniej na starych wydawało mi się, że było ok. Dużo lepiej trzyma się drogi. Od razu wymieniłem jedną świecę żarową bo okazało się, że była padnięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tomqu86 napisał:

W dieslu nie koniecznie , nie będzie dużej różnicy w spalaniu przy starej sprawnej świecy żarowej a nowej .

 

Tak jakby w benzynie występowały świece żarowe :p Ju pomijam te brednie o spalaniu - Ty wiesz do czego ta świeca służy?

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2017 o 12:13, tomqu86 napisał:

W dieslu nie koniecznie , nie będzie dużej różnicy w spalaniu przy starej sprawnej świecy żarowej a nowej .

niewiesz czy amorki od meganki do scenica 1,9 dci pasuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!